Hlavní navigace

ZNOVU NA MĚSÍCI S ČESKÝM ROZHLASEM LEONARDO!

[Tisková zpráva] V pondělí 20. července 2009 večer od 20 hodin uvede Český rozhlas Leonardo tříhodinový nezkrácený záznam vysílání Československého rozhlasu z noci „malého kroku pro člověka a velkého skoku pro lidstvo.“

Sdílet

Znovu po čtyřiceti letech si tak můžeme poslechnout komentáře a rozhovory odborníků v rozhlasovém studiu pod vedením zkušených redaktorů Ivo Budila a Jana Petránka a prožít přistání na Měsíci „v přímém přenosu“.

„Rozhlasový archiv naštěstí zaznamenal a uchoval tehdejší vysílání ve vynikající technické kvalitě, a tak je možné nabídnout víc než jen drobné detaily,“ přiblížil zákulisí celého projektu Robert Tamchyna, redaktor Českého rozhlasu Leonardo. „Začínáme tehdejší rozhlasovou besedou o projektu Apollo a pokračujeme programem, který se vysílal živě a v němž pozvaní odborníci diskutují o průběhu kosmického letu, přistání na Měsíci a pohybu kosmonautů na povrchu Měsíce,“ dodal.

Dobové hodnocení odborníků, např. úvahy nad tím, kdy člověk poletí k Marsu, doplňují také dnešní vzpomínky Jana Petránka, Dr. Jiřího Grygara a Dr. Antonína Vítka.

Archivní ohlédnutí Českého rozhlasu Leonardo za přistáním amerických kosmonautů na Měsíci, které připomíná i význam průkopnické práce redaktora Ivo Budila, zařazujeme také v repríze v úterý 21. července odpoledne od 13 hodin. Pro všechny zájemce bude k dispozici ve streamu na webových stránkách www.rozhlas.cz/le­onardo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).