Hlavní navigace

Zoner inShop 4: revoluce v e-byznysu

[Tisková zpráva] Na letošním veletrhu Invex bude společnost ZONER software, s.r.o. představovat, mimo jiné, zcela novou generaci známé služby pro výstavbu a provoz profesionálních internetových obchodů Zoner inShop 4, který by měl spatřit světlo světa 1.10. 2006. Ve vývoji je už od konce předloňského roku, jako podtitulek má e-business inteligence a to, co vše přinese, slibuje revoluci v oboru e-komerce.

Sdílet

Zoner inShop 4 je koncipována jako profesionální služba určena středním a velkým zákazníkům, ale najde si své příznivce i u menších společností, které se chtějí věnovat e-byznysu na profesionální úrovni a hledají řešení, na němž vyrostou.

Veškeré funkce v ZI4 vychází z předešlých několikaletých zkušeností s tvorbou e-komerce řešení a jsou plánovány v dialogu se zákazníky. Díky tomu jsou veškeré funkce reálně užitné, nikoli jen na okrasu.

Snahou programátorského týmu ZI4 bylo, napsat všechny funkce a moduly co nejuniverzálněji, aby si je obchodník mohl co nejvíce přizpůsobit svým potřebám a záměrům a zároveň aby byly využitelné pro všechny zákazníky, bez rozdílu sortimentu.

Celý systém funguje stejně jako u předchozích generací. Zákazník si pronajímá serverovou část, která tvoří samotný internetový obchod. Tu pak spravuje pomocí klientského programu Zoner inShop Manager, který získává zdarma.

Obchodník si bude moci vybrat ze tří funkčních variant; Basic, Advanced a Master a ze tří verzí hostingového programu ke každé variantě; 500MB a 20 mailových účtů, 1GB a 50 účtů a v nejvyšší verzi pak 2GB a 100 účtů elektronické pošty.

Nabídka domén je, stejně jako u předchozích verzí, dvojí. Obchodník si může zároveň se svým obchodem objednat vlastní doménu 2. řádu a to .cz, .sk, .eu, .com, .net, .org, .biz a .info. Druhou variantou je využít domény 3. řádu, kterou Zoner inShop 4 nabízí zdarma a to ve formátu jmeno.inshop4.cz.

e-obchod bez limitů
Stálou strategií Zoner inShopu je nelimitovat obchodníky, takže i 4. generace nabízí zcela neomezenou databázi pro zboží (webhostingový prostor je pro aplikaci, stránky, obrázky a další data…) a neomezený počet kategorií ve stromu a jeho zanoření. Rozhodování, kterou variantu využít je tedy čistě v rovině nabízených funkcí, nikoli v počtu položek, které obchodník nabízí. Nemůže tedy nastat situace, že by obchodník, mající velmi široký sortiment, ale jeho zboží nevyžaduje k prodeji pokročilé a sofistikované funkce, musel platit nejvyšší variantu a přitom drtivou většinu funkcí by vůbec nevyužil.

Novinky v ZI4
Hlavní změnou, oproti nynější verzi 3, bude možnost síťové správy prodejny. Také jinak řečeno, firma bude moci svůj obchod spravovat z libovolného počtu míst s tím, že každý správce bude mít přidělena práva pro čtení a zápis. Toto je velkou výhodou pro velké společnosti, u nichž je celý proces e-shopu závislý na více lidech. Služba Zoner inShop nabízí libovolná schémata.

Síťovou správu bude ve “čtverce“ moci využívat i zákazník a to tak, že si bude moci vytvořit více nákupčích účtů a jim přiřadit pravomoce. Pravomoce, stejně jako u obchodníka, jsou nastavitelné rámcově, ale i konkrétně na jednotlivé skupiny zboží nebo přímo na jednotlivé položky a to v rozdělení čtení/zápis. Tato funkce je téměř nepostradatelná pro velkoobchodníky, ale umí být velmi šikovným pomocníkem pro koncového zákazníka, například pro nákupy dárků rodinnými příslušníky. Za zmínku stojí i zcela nová funkce předobjednávky. Její základní funkčnost je ve smyslu, že si zákazník může objednat zboží, které například není skladem nebo se teprve připravuje. Pokročilejší funkčnost je pak stavěna jako poptávka, což je velmi šikovná funkce pro B2B obchodníky. Zákazník si může buďto poptat cenu zboží, jehož bude brát větší množství s tím, že obchodník této poptávce doplní cenu a bude-li s ní zákazník souhlasit, tak jediným kliknutím ji potvrdí do závazné objednávky a nebo ji stornuje. A nebo, ve spolupráci s funkcí zákaznický subúčtů, bude moci nastavit schvalovací proces objednávky. Nákupčí ve firmě zadá předobjednávku, ta se automaticky překlopí k nadřízenému nákupčího, který jí schválí a tím pádem překlopí do stavu závazné objednávky. Další neméně důležitou novinkou je pokročilá funkce SEO management. Ta zahrnuje tvorbu validních url (cool url), zadávání klíčových slov a další funkce, které výrazně pomáhají zobrazování odkazů na daný e-shop na předních pozicích vyhledávačů. Co se osvědčilo, se nemění… Velkou sílou stále zůstává model pronájmu celé aplikace, díky čemuž se obchodník nemusí starat o nic jiného, než o svůj byznys. Měsíční nájem v rozmezí 990,– Kč až 2.990,– Kč měsíčně zahrnuje zcela vše, od pronájmu licence SW, přes webhosting, až po technickou podporu 24/7. Cena pronájmu je navíc nižší, než jaké by byly náklady na provoz vlastního řešení, kdy obchodník musí buďto zakoupit server, platit nájem za výkonnou linku, webmastera a podobně a nebo si své řešení umístit na pronajatý server. Po stránce designů obchodů byl také zachován původní model = v ceně systému jsou již hotové atraktivní designy, které si obchodník může upravovat a nebo si může vytvořit zcela vlastní unikátní designy podle svých představ nebo aby shop sladil s již zaběhlým designem firemních stránek. Volba je tedy opět zcela na obchodníkovi. Zůstávají i velmi oblíbené lahůdky, jako jsou například multimediální soubory, přiřazené konkrétní položce zboží. Ta umožňuje obchodníkům nabízet například video nebo audio ukázky, které si zákazník pustí přímo na shopu (pro prodejce filmů a hudby nedocenitelná funkce), prospekty či manuály ke stažení, prezentace výrobků, … A nebo pokročilé funkce, jako jsou jazykové mutace, funkce pro prodej do zahraničí (definice DPH, doprav, …), inteligentní tvoření sestav, funkce volitelných vlastností (barvy, velikosti, …) a mnoho dalšího.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).