Hlavní navigace

Zoner Photo Studio 7 – novinka digitálního podzimu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Zoner Photo Studio 7 – novinka digitálního podzimu

Brno, 1. 9. 2004 – Brněnská společnost ZONER software, s. r. o., představí v premiéře na mezinárodním veletrhu Invex 2004 v Brně novou verzi programu pro zpracování digitálních fotografií Zoner Photo Studio 7. Pod novým názvem se představuje následovník úspěšné řady známého programu Zoner Media Explorer. Název produktu nyní lépe vyjadřuje současné zaměření produktu směrem k digitální fotografii a také více vystihuje, že produkt není jen pouhý prohlížeč, ale daleko komplexnější produkt pro zpracování digitálních fotografií.

V nové verzi se uživatelé mohou těšit na řadu funkčních novinek i změn v uživatelském prostředí. Řadu filtrů pro vylepšení obrazu doplní například tradičně příznivě uživatelsky konfigurovatelný efekt „prosvětlení stínů“, někdy též nazývaný „digitální blesk“. Pokročilí uživatelé ocení možnost nelineárního výběru libovolné částí obrazu v editoru výběrem pomocí lasa nebo magické hůlky. Velmi výraznou změnou prošel tiskový výstup, který nyní nabízí dynamicky generované indexových tisky, automatické kalendáře či tzv. „spořič papíru“, neboli optimalizovaný tisk netypických formátů na tiskovou stránku. Právě v oblasti tiskového výstupu dochází k těsnějšímu provázání s aplikací Zoner Callisto 5 ze stejné autorské dílny. Uživatelé, kteří používají oba programy, nyní získávají do rukou jedinečný publikační nástroj pro tvorbu fotografických alb.

Přelomovou novinku v programu představuje integrace podpory digitálního podpisu fotografií. Zoner Photo Studio obsahuje nástroje pro komfortní podepisování i ověřování fotografií pomocí podepsaných standardní asymetrické šifry, tzv. zabezpečeného elektronického podpisu, dle mezinárodních standardů. Při vývoji byly uplatněny zkušenosti získané v oblasti bezpečnosti dat při vývoji řešení pro Certifikační autoritu Czechia. Podobné propojení je u podobného typu programu zcela unikátní.

Zoner Photo Studio bude k dispozici v tradičních funkčně odstupňovaných verzích označovaných PROFESSIONAL, HOME a CLASSIC, k nimž nově přibude speciální verze ENTERPRISE, určená výhradně pro multilicenční zákazníky, zejména v podnikové sféře, vysokém školství a státní správě.

Zoner Photo Studio je původním český program, provázející uživatele celým procesem práce s digitální fotografií. Poskytuje ucelený soubor nástrojů od stažení z digitálního fotoaparátu, přes úpravy fotografií, archivaci až po nejširší tiskové možnosti mezi srovnatelnými produkty. To z tohoto programu činí jedinečného pomocníka každého uživatele digitálního fotoaparátu a skeneru. Program získal od prvního uvedení na veletrhu Invex 2002 jen v ČR několik desítek tisíc příznivců a stal se tak nejprodávanějším fotografickým software v tuzemsku. Hojně používán nasazován v oblasti průmyslu a obchodu, ale i na školách při výuce základů digitální fotografie. Vedle velkého zájmu uživatelů se program od svého uvedení těší rovněž značné přízni odborné veřejnosti a je vítězem řady testů a odborných výstav.

Společnost ZONER software, s. r. o., je největší český producent software v oblasti digitální fotografie, grafiky, multimedií a jako poskytovatel internetových služeb souvisejících s prezentací na internetu a e-komercí. Grafické softwarové produkty ZonerDraw (Zoner Callisto) a Zoner Photo Studio byly lokalizovány do několika světových jazyků a prodávány jsou ve více než 20 zemích.

Certifikační autorita Czechia, s. r. o., patří mezi průkopníky elektronického podpisu v České republice. V dnešní době se společnost zabývá vydáváním osobních certifikátů, SSL serverových certifikátů a službami spojenými se zabezpečením internetových aplikací s využitím certifikátů a výrazně tak doplňuje internetové služby své mateřské společnosti ZONER software s. r. o.

Kontaktní informace:

Jaromír Krejčí, obchodní manažer software pro ČR a SR, krejci@zoner.cz

Robert Sobola, ředitel divize software, sobola@zoner.cz

tel.: +420 543 257 244, www.zoner.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).