Hlavní navigace

Zoner software s.r.o. vstupuje do společnosti Explorer a.s.

[Tisková zpráva]

Sdílet

Zoner software s.r.o. vstupuje do společnosti Explorer a.s.

(Brno/Praha, 21. 3. 2005) – Zástupci společností Zoner software a Explorer se minulý týden dohodli na majetkovém propojení obou společností. Zoner software se tak stal 100% akcionářem webhostingové společnosti Explorer, která si však dál zachováva svou plnou identitu.

Zoner software i Explorer jsou významnými hráči na webhostingovém trhu a jejich spojení je jen dalším logickým krokem v pokračující koncentraci domácího trhu hostingových služeb. Propojením aktivit obou společností získají především zákazníci. Zoner software přináší především finanční zázemí, zkušenosti a znalosti trhu, Explorer potom svou přítomnost v pražském regionu, flexibilní přístup a technologická vylepšení. Obě společnosti budou stále podnikat a propagovat služby pod svým jménem a zákazníci budou mít k dispozici služby a technologie, na které jsou zvyklí.

Milan Behro, majitel Zoner software k celé transakci uvádí: „Jsem velmi rád, že se nám podařilo přesvědčit zástupce společnosti Explorer o výhodnosti spojení aktivit obou společností. Jsem přesvědčen, že společně budeme mít na trhu ještě silnější pozici.“ Jan Staněk, dosavadní člen představenstva Explorer a.s. k tomu dodává: „Už na začátku jednání nás potěšil zájem takového hráče, jakým Zoner software je. Bereme to jako ocenění naší dosavadní práce a jsem přesvědčen, že společně jsme schopni český hostingový trh ještě významně změnit.“

Podle zástupců obou společností jsou na nejbližší období připraveny společné kroky, které významně ovlivní českou webhostingovou scénu. Již v průběhu května představí Explorer zcela nové služby, které lze v mnoha ohledech považovat za unikátní.


O ZONER software, s.r.o.
Zoner software je předním českým výrobcem softwaru a poskytovatelem internetových služeb. Společnost provozuje internetové služby od roku 1996 pod značkami Czechia, Zoner inShop, regZone!cz, Certifikační autorita Czechia a Interval.cz. ZONER software je jedním z největších poskytovatelů webhostingu v České republice, v oblasti elektronické komerce je lídrem domácího trhu.

O společnosti Explorer, a.s.
Společnost Explorer poskytuje profesionální hostingové služby a zajištuje registraci a správu domén. Mezi zákazníky patří měšíčník The Prague Tribune, Sanoma Magazines, Henkel ČR nebo pan prezident Václav Klaus. Explorer je členem sdružení CZ.NIC a certifikovaným partnerem společnosti Microsoft.

Kontaktní informace:
Petr Komárek, manažer internetových služeb ZONER software
petr.komarek@zo­ner.com
Tel.: +420 543 257 244
http://press.zo­ner.cz

Jan Hájek, ředitel Explorer, a.s.
email: hajek@explorer.cz
tel.: +420 241 734 615
http://www.ex­plorer.cz

Neopublic s.r.o.
Filip Debef
eMail filipd@neopublic.cz
Mobil +420 603 484 227