Hlavní navigace

ZONER zvyšuje dostupnost domén

[Tisková zpráva] (Brno, 19. 04. 2010) – Společnost ZONER software nasadila nový DNS systém nabízející zákazníkům 3 nezávislé servery, vyšší dostupnost, bezpečnost a umožňující využívat moderní funkce ke správě doménových jmen.

Sdílet

Funkčnost internetu a domén je na DNS systémech zcela závislá a pokud jsou servery nedostupné, přestává doména prakticky existovat. Cílem každého poskytovatele webhostingu je vysoká kvalita a funkčnost DNS serverů. Z tohoto důvodu nasadila společnost ZONER po několikaměsíčním testování nový DNS systém, který vyloučí případné výpadky a výrazně zkvalitní a zabezpečí doménové služby svých zákazníků.

DNS systém zahrnuje tři geograficky nezávislé name servery, dva v České republice a jeden v USA pro kvalitní odezvy v Americe a Asii. Je možné ho kdykoliv rozšířit o další servery v různých lokalitách. Kromě vysoké stability, moderních funkcí a rychlosti šíření záznamů nabízí systém zákazníkům také podporu IDN domén a velmi brzy i technologie DNSSEC.

Nový systém DNS zahrnuje i podporu automatizované správy DNS záznamů pro partnery pomocí API a podporu maskování partnerských DNS, tzv. aliasing, který může partnerům výrazně ušetřit náklady na provozování vlastních DNS serverů.

Podrobnější informace o novém DNS systému najdete na http://www.czechi­a.com/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).