Hlavní navigace

Zpráva o výpadku služby Email.cz

[Tisková zpráva]

Sdílet

Zpráva o výpadku služby Email.cz

Dne 29.9.2004 došlo v serverovně společnosti Atlantic Tristan Copany, s.r.o. provozující server Email.cz k požáru, který svou intenzitou a rychlostí způsobil značnou škodu na počítačovém vybavení serverovny. Zničeno bylo zejména datové úložiště zpráv, aktivní prvky a kabeláž. Požár způsobilo diskové pole od společnosti Holding CoNet.

Po likvidaci následků požáru začaly probíhat intenzivní práce na obnovení provozu. Veškeré důležité servery byly ještě téhož dne zakoupeny a v nočních hodinách bylo obnoveno příjímání a zpracovávání zpráv.

Na dodávce nových serverů, SW, aktivních prvků a kabeláže se podílelo celkem osm společností, které i přes pozdní noční dobu reagovaly s ohromnou flexibilitou a maximálním nasazením.

Dne 30.9.2004 dodala expresně společnost SOFT-TRONIC, a.s. (SUN MICROSYSTEMS) další výkonný stroj SUN FIRE V 440.

Od 30.9.2004 byl obnoven provoz s omezení služeb SMS a POP3. Od 2.10.20004 byla služba Email.cz opět kompletní. Veškerá uživatelská data jsou v bezpečí, obnova proběhla ze záloh v rekordně krátkém čase.

Server Email.cz vyslovuje poděkování společnostem, které se zasloužily o obnovu provozu v rekordním čase. Jsou to zejména společnosti SOFT-TRONIC a.s, SUN MICROSYSTEMS, NETPROSYS, s.r.o., AVENET s.r.o, Orange&Green, Dexx, s.r.o, AT Computers, a.s. ,Vzhifi, s.r.o. a další.

Další podrobnosti o požáru diskového pole společnosti Holding CoNet naleznete na adrese: http://email.cz/Co­net

Roman Franc
chief executive officer
Atlantic Tristan Company, s.r.o.
Email: Roman.Franc@fir­ma.email.cz
Adresa: Divadelní 4, 602 00 Brno
Telefon: +420 542 210 471
Fax: +420 542 210 228
Email.cz – get your free email – http://www.email.cz
Mixer.cz – self-aiming advertising system – http://www.mixer.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).