Hlavní navigace

Zpravodajská ČT24 – informační náskok v programu a vizuálním stylu

[Tisková zpráva] Česká televize po dvou letech od zavedení nového vizuálního stylu svých jednotlivých stanic přichází se záměrem více vyprofilovat jejich aktuální image. V souvislosti s intenzivním pokrokem v oblasti digitalizace televizního signálu na celém území České republiky se zvyšuje dosah vysílání i zpravodajské stanice ČT24, která v květnu příštího roku oslaví již 5 let své existence. Od 1. ledna 2010 tak dojde k výrazným změnám hlavně v programové skladbě prime time na ČT24 a k zavedení nových grafických prvků v systému on-air grafiky i změně vizuální podoby hlavních pořadů stanice.

Sdílet

Největší změnou projde hlavní zpravodajská relace ČT Události. V inovované atmosféře vysílacího studia budou v pořadu uplatněny nové znělky, předěly a interaktivní grafické prvky tzv. on-air grafiky, které umožňují autorům pořadu lépe reagovat na aktuální dění při zachování jednotné úrovně vizuálního stylu pořadu. Spolu s grafikou se mění i výraznější hudební motivy a podkresy.

Od 4. ledna 2010 se divákům České televize poprvé představí také nový diskuzní pořad ČT24 Hyde Park a kompletně inovovaná grafická podoba ekonomického zpravodajství v pořadech Ekonomika24, Ekonomika+ a Studio Burza. Stejně jako u Událostí, i tyto pořady budou představeny v kompletně novém grafickém prostředí a budou využívat interaktivních možností on-air grafiky.

Dobré ráno se přesouvá z ČT2 na ČT1 (05:59 – 08:25) a náplň je možné charakterizovat jako pohodový ranní servis. Zpravodajských informací ubude, ale diváci je najdou v ranním zpravodajském bloku Studio 6 na ČT24. Večerní relace Události, komentáře ze stanice ČT2 se přesouvá rovněž na ČT24. Aktuální, komentované zpravodajství v Událostech, komentářích nabídne od nového roku delší, hodinovou relaci každý všední den od 22.00. V pravi­delných časech, ráno od 07.00, v poledne, odpoledne od 16.00 a večer od 23.30 navíc budou moci diváci ČT24 zhlédnout nově připravené kratší bloky v podobě ranních, poledních, odpoledních a večerních Událostí.

Modernizace vizuálního stylu ČT24 a nová grafická podoba pořadů je dílem spolupráce řady odborných profesí, které má Česká televize v současnosti interně k dispozici. Výtvarné a koncepční řešení bylo navrženo v oddělení Centra vizuální prezentace ČT (CVP) pod vedením Pavly Hromkové a kreativní direkcí artdirektora ČT24 Alana Záruby, který měl celý projekt od dubna 2009 na starosti. Kreativní tým ČT dále tvoří autoři grafické podoby jednotlivých pořadů: Jaromír Vondrák (Události), Libor Nevrkla (Ekonomika24, Ekonomika+ a Studio Burza) a Miroslav Žáček (Hyde Park). Postprodukční spolupráci na realizaci grafické výbavy zajistili David Vrubel a Jakub Sporek (3D), Petr Šajner, Kamil Svoboda, Marek Machota a David Jones (2D). Autorem nové hudby je skladatel Karel Havlíček. Produkčně byl celý projekt zajištěn šéfproducentkou CVP Miroslavou Bláhovou.

Kompletní technické zajištění, implementace kreativních návrhů pro on-air grafiku v systému ORAD a dotažení celého projektu do procesu ve vysílání byla zajištěna prostřednictvím Grafického centra ČT pod vedením Zbyňka Loudy a interním týmem systémových specialistů Davida Krameše, Michala Šmucra, Václava Bígla, produkčně vedeným Dagmarou Šperlovou.

S námi máte informační náskok – www.ct24.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).