Hlavní navigace

Zpravodajská TV stanice France 24 startuje na UPC Direct

[Tisková zpráva] Praha 6.12.2006. Společnost UPC Česká republika, a. s. oznamuje, že nově vzniklá francouzská zpravodajská TV stanice France 24 bude v den svého startu 7.12.2006 okamžitě zařazena do nabídky Rodina digitální satelitní televize UPC Direct.

Sdílet

„TV stanice France 24 startuje v digitální satelitní televizi UPC Direct hned dvakrát, a to jak ve francouzské, tak v anglické verzi. Získává přitom snadno zapamatovatelné a svým způsobem exkluzivní pozice 100 a 101,“ říká Václav Bartoň, generální ředitel UPC a dodává: „UPC Direct kromě jiného v současnosti nabízí nejširší a nejkvalitnější světové televizní zpravodajství – od BBC přes CNN až právě po France 24 a to v řadě světových jazyků počínaje angličtinou, přes francouzštinu, němčinu či třeba slovenštinu. Její program bude rovněž okamžitě dostupný v elektronickém průvodci.“

Zpravodajský kanál France 24 je již dnes,den před zahájením, od 20:30hod zdarma dostupný na oficiálních webových stánkách : www.france24.com.

France 24 bude vysílat 24hodin denně 365 dní v roce ve dvou jazycích (v angličtině a francouzštině) a od roku 2007 také v arabštině. Vysílání France 24 ve španělském jazyce by mělo zaznít do tří let od spuštění kanálu. Programové schéma France 24 tvoří zpravodajství z celého světa, které se soustředí na pět základních oblastí: aktuální zpravodajství, ekonomie, kultura, sport a počasí. Důraz bude kladen na dva hlavní vysílací bloky: od 6h do 9h a od 19h do 23h.

France 24 bude vysílat v Evropě, v Africe, jakož i na Blízkém a Středním Východě a bude na mezinárodní události přinášet specifický francouzský úhel pohledu utvářený rozdílností názorů, debatami, diskusemi a konfrontacemi. Tento pohled bude založený na laických hodnotách, multilateralismu, solidaritě, respektu a svobodě vyjadřování a bude se o něj opírat i zpravodajství z oblasti kultury, módy, gastronomie, životního stylu…

France 24 bude klást důraz především na analýzu, která bude mít za úkol objasnit zcela komplexním a vyváženým způsobem hlavní mezinárodní události a bude dávat prostor názorům, které nejsou v současné době dostatečně prezentovány v již existujících mezinárodních zpravodajských kanálech . France 24 tak bude platnou konkurencí anglosaským a arabským zpravodajským kanálům.

France 24 má 380 spolupracovníků v průměrném věku okolo 33 let, 170 novinářů, 160 technických pracovníků, 40 zaměstnanců zabývajících se distribucí, přičemž je v tomto týmu zastoupeno celkem 28 národností. Díky svým dvou akcionářským společnostem France Télévisions a TF1 se tento pracovní tým bude ve světě opírat o síť více než 200 zpravodajů, stejně tak bude úzce spolupracovat se stálými zpravodaji AFP (Francouzská tisková agentura), RFI (Radio France International), RFO (Radio Outre-mer) a také se sítí Global Radio Network (GRN), která spolupracuje s víc jak stovkou anglofonních zpravodajů po celém světě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).