Hlavní navigace

Zpravodajský portál ČT24 má mobilní verzi

[Tisková zpráva] Česká televize uvedla do provozu odlehčenou mobilní verzi zpravodajského portálu ČT24. Jsou na ni automaticky směrováni návštěvníci webu www.ct24.cz, kteří na stránky přistupují v prohlížeči z mobilních telefonů.

Sdílet

Na trhu mají stále ještě nezanedbatelný podíl mobily, které nemohou využít žádnou z portfolia současných mobilních aplikací ČT24. „Nezapomínáme na majitele starších typů mobilů, ne každý si chce hned pořizovat nejmodernější telefon a stahovat aplikace. Jiní takové telefony mají, ale aplikace jim nevyhovují. Všem těm jsme chtěli nabídnout komfortní nástroj pro rychlý a uživatelsky snadný přístup ke zpravodajskému servisu ČT24. Teď ho mají k dispozici. Nikdo si nemusí nic stahovat. Stačí do mobilního prohlížeče zadat obvyklou adresu www.ct24.cz,“ shrnuje výkonná ředitelka Nových médií ČT Pavlína Kvapilová.

Mobilní verze portálu ČT24 se drží zavedeného grafického konceptu známého z webové verze www.ct24.cz, samozřejmě s přihlédnutím k jednoduchosti a především datové úspoře. Vývojový tým kladl důraz také na snadné, intuitivní ovládání i na přístrojích bez dotykových displejů, a to při zachování celkové přehlednosti.

Vedle základního zpravodajství ze světa, domova a regionů jsou v mobilní verzi www.ct24.cz dostupné také praktické rubriky Počasí, Kalendárium a Blogy.

Vlastní mobilní verze mají i zpravodajské sekce regionálních webů Televizního studia Brno a televizního studia Ostrava. Opět stačí do mobilního prohlížeče zadat adresu www.udalostibrno.cz nebo www.udalostios­trava.cz a přístup z mobilního telefonu je na odlehčenou verzi směrován automaticky.

Z mobilních verzí všech zmíněných portálů lze přes příslušnou volbu kdykoliv přejít na plné webové verze daných internetových stránek. ČT tak dává více na výběr podle uživatelských preferencí.

Česká televize dále pokračuje ve vývoji oblíbených aplikací. Téměř dokončena je aplikace iVysílání, on-line videoarchivu ČT, pro chytré mobilní telefony se systémem Nokia Symbian3. iVysílání už má své mobilní aplikace pro iPhony, iPady a přístroje se systémem Android. Vše o mobilních aplikacích ČT na portálu www.ct24.cz v rubrice Média a technologie > Aplikace do Vašeho mobilu. Aplikace České televize se těší rostoucímu zájmu, celkový počet stažení se už vyšplhal k počtu 370 000.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).