Hlavní navigace

Zpravodajství České televize živě ze sjezdu ČSSD – 14. 2.

[Tisková zpráva] První den sjezdu ČSSD živě na zpravodajské ČT24 v sobotu 14. února od 09:00 do 17:00 hodin. Redakce zpravodajství ČT zprostředkuje přímý přenos jednání sjezdu, přinese rozhovory s aktéry, analýzy, reportáže, reakce politologů, analytiků, komentátorů. Zaměří se na vnitřní situaci v nejsilnější opoziční straně, ekonomickou krizi, přípravy na volby do Evropského parlamentu.

Sdílet

Moderátorem vysílání ze studia na Kavčích horách bude Václav Moravec. O průběhu jednání a dění kolem něj bude z Veletržního paláce informovat Alice Schinabeková spolu s delegáty sjezdu a komentátory.

Od 09:00 do 09:45 hodin mimo jiné s politologem Lukášem Jelínkem z Masarykovy dělnické akademie a komentátorem Týdne Miroslavem Koreckým o otázce, jaká je pozice Jiřího Paroubka uvnitř strany i navenek i proč se ČSSD chystá měnit stanovy, podle nichž se má v březnu volit nové vedení. Z Francie se připojí ředitel dijonské sekce Pařížského institutu politických věd Lukáš Macek s analýzou evropské politiky sociálních demokratů.

V 09:45 hodin začne přímý přenos ze sjezdu projevem předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Poté bude pokračovat do 13:00 hodin diskusí o volbách do Evropského parlamentu a ekonomické krizi.

Součástí aktuálního vysílání bude rozbor šéfredaktora týdeníku Respekt Erika Taberyho a analytičky České televize Martiny Lustigové. Dále pak pohled expertů na vládní i opoziční návrhy řešení ekonomické krize. Poté debata s europoslanci o situaci na domácí i evropské politické scéně před volbami do Evropského parlamentu.

Odpolední přenos ze sjezdu přinese vystoupení slovenského premiéra Roberta Fica a dalších hostů ze zahraničí. Jednání se zúčastní například prezident Strany evropských socialistů Poul Nyrup Rasmussen či bývalý vrchní velitel NATO pro Evropu a představitel Demokratické strany USA Wesley Clark.

V 16:45 hodin odvysílá zpravodajská stanice ČT24 závěrečnou tiskovou konferenci.

V průběhu prvního dne 35. sjezdu ČSSD v sobotu 14. února budou delegáti sjezdu pracovat na změně stanov, podle nichž pak proběhne volba nového vedení ČSSD. Sjezd ČSSD bude pokračovat za víc jak měsíc, ve dnech 20. až 23. března v Průmyslovém paláci. Také z tohoto jednání přinese zpravodajská stanice ČT24 podrobný zpravodajský servis.

Přímým přenosem z jednání sjezdu ČSSD z Veletržního paláce v sobotu 14. 2. Česká televize navazuje na úspěšné kontinuální vysílání z Kongresu ODS na zpravodajské stanici ČT24 od pátku 5. do neděle 7. prosince 2008.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).