Hlavní navigace

Zpravodajství v novém studiu, startuje hodiná plná informací

[Tisková zpráva] Zpravodajství Televize Prima začalo v neděli 11. 7. 2010 vysílat z nového studia. Není to však jediná novinka, která redakci zpravodajství provází. Televize Prima chce svým divákům přinést hodinu plnou informací.

Doba čtení: 2 minuty

Na Zprávy TV Prima navazují Krimi Zprávy, zprávy odhalující nezákonnost a kriminální praktiky, ale i práci policie a záchranářů. Krimi Zprávy rozhodně diváky zaujaly, jak ukazují čísla sledovanosti. Jedná se o formát úspěšný a bude jim nyní nově daný větší časový prostor. Na Krimi Zprávy navazují informace ze světa sportu a také informační grafika o počasí. Hodinu plnou informací uzavírá novinka – VIP Zprávy, které diváci poprvé uvidí dnes večer v 19.50 hod. Společenským děním je provede moderátorka Ivana Gottová, která se v moderování bude střídat s Martinou Gavriely.

Zprávy TV Prima a také VIP Zprávy se vysílají z nového studia, které vzniklo podle architektonického návrhu Jaroslava Holoty. Nová je i celá grafika, která pochází z dílny studia Framehouse. „Věříme, že diváci tuto hodinu plnou profesionálně zpracovaných informací ocení. Televize Prima tak nabízí ten nejkomplexnější zpravodajský servis mezi sedmou a osmou hodinou,“ říká Marek Singer, generální ředitel Televize Prima. „Myslím si, že změny, které nyní provádíme, jsou ku prospěchu celého zpravodajství. Diváci nyní dostanou informace o aktuálním dění nejen formou klasického zpravodajství a Krimi Zpráv, ale budou mít díky VIP Zprávám možnost nahlédnout i do atraktivního života celebrit,“ doplňuje Jitka Obzinová, šéfredaktorka zpravodajství a publicistiky Televize Prima.

První vysílání Zpráv z nového studia provázel rekord ve sledovanosti. V době vysílání Zpráv byla Televize Prima leaderem na trhu: Zprávy TV Prima sledovalo v neděli 11. 7. celkem 35,24 % diváků v cílové skupině Dospělí 15+, kteří v době jejich vysílání měli zapnuté televizory. Zprávy TV Prima tak včera zaznamenaly nejvyšší podíl na trhu od začátku roku, a to nejen v cílové skupině Dospělí 15+, ale také v cílové skupině Dospělí 15–54, ve které je sledovalo 30,63 % diváků. Uplynulý konec týdne byl extrémně úspěšný i pro další zpravodajskou relaci. Krimi Zprávy minulý pátek 9. 7. sledovalo v cílové skupině Dospělí 15+ celkem 31,74 % diváků, kteří měli v ten moment zapnuté televizory. V cílové skupině Dospělí 15–54 to pak bylo 29,48 % diváků. I Krimi Zprávy tak zaznamenaly rekordní sledovanost.