Hlavní navigace

Zpravodajství v novém studiu, startuje hodiná plná informací

[Tisková zpráva] Zpravodajství Televize Prima začalo v neděli 11. 7. 2010 vysílat z nového studia. Není to však jediná novinka, která redakci zpravodajství provází. Televize Prima chce svým divákům přinést hodinu plnou informací.

Sdílet

Na Zprávy TV Prima navazují Krimi Zprávy, zprávy odhalující nezákonnost a kriminální praktiky, ale i práci policie a záchranářů. Krimi Zprávy rozhodně diváky zaujaly, jak ukazují čísla sledovanosti. Jedná se o formát úspěšný a bude jim nyní nově daný větší časový prostor. Na Krimi Zprávy navazují informace ze světa sportu a také informační grafika o počasí. Hodinu plnou informací uzavírá novinka – VIP Zprávy, které diváci poprvé uvidí dnes večer v 19.50 hod. Společenským děním je provede moderátorka Ivana Gottová, která se v moderování bude střídat s Martinou Gavriely.

Zprávy TV Prima a také VIP Zprávy se vysílají z nového studia, které vzniklo podle architektonického návrhu Jaroslava Holoty. Nová je i celá grafika, která pochází z dílny studia Framehouse. „Věříme, že diváci tuto hodinu plnou profesionálně zpracovaných informací ocení. Televize Prima tak nabízí ten nejkomplexnější zpravodajský servis mezi sedmou a osmou hodinou,“ říká Marek Singer, generální ředitel Televize Prima. „Myslím si, že změny, které nyní provádíme, jsou ku prospěchu celého zpravodajství. Diváci nyní dostanou informace o aktuálním dění nejen formou klasického zpravodajství a Krimi Zpráv, ale budou mít díky VIP Zprávám možnost nahlédnout i do atraktivního života celebrit,“ doplňuje Jitka Obzinová, šéfredaktorka zpravodajství a publicistiky Televize Prima.

První vysílání Zpráv z nového studia provázel rekord ve sledovanosti. V době vysílání Zpráv byla Televize Prima leaderem na trhu: Zprávy TV Prima sledovalo v neděli 11. 7. celkem 35,24 % diváků v cílové skupině Dospělí 15+, kteří v době jejich vysílání měli zapnuté televizory. Zprávy TV Prima tak včera zaznamenaly nejvyšší podíl na trhu od začátku roku, a to nejen v cílové skupině Dospělí 15+, ale také v cílové skupině Dospělí 15–54, ve které je sledovalo 30,63 % diváků. Uplynulý konec týdne byl extrémně úspěšný i pro další zpravodajskou relaci. Krimi Zprávy minulý pátek 9. 7. sledovalo v cílové skupině Dospělí 15+ celkem 31,74 % diváků, kteří měli v ten moment zapnuté televizory. V cílové skupině Dospělí 15–54 to pak bylo 29,48 % diváků. I Krimi Zprávy tak zaznamenaly rekordní sledovanost.