Hlavní navigace

Zprávy iDNES v nové podobě

[Tisková zpráva]

Sdílet

Zprávy iDNES v nové podobě

Praha, 29. června 2005 – Zpravodajský portál iDNES představil 29. června svým čtenářům novou grafickou podobu serveru Zprávy iDNES (http://zprávy­.idnes.cz).

Při navrhování nové podoby stránek byl důraz kladen především na jejich přehlednost a pohodlí čtenáře. Z tohoto pohledu je nejpodstatnější změna šířky sloupců – sloupce jsou nyní užší, takže text se čtenářům lépe čte. Veškeré odkazy na další články či služby jsou pro větší přehlednost výrazně odděleny od běžného zpravodajského tex­tu.

Na titulní straně serveru přibyla rubrika Doporučujeme, ve které budeme čtenáře upozorňovat na nejzajímavější události poslední doby.

Novinkou je i změna formátu ve fotogaleriích. Zpravodajské fotografie nyní nabízíme čtenářům ve dvou velikostech, což znamená, že si každou zpravodajskou fotku mohou prohlédnout ve větší kvalitě ve velikosti až 640×640 pxl.

Na první pohled je patrná spojitost nové grafické podoby se vzhledem titulní strany iDNES, tzv. superhomepage (www.idnes.cz) – stránky nyní mají stejnou portálovou lištu. Do ní je přesunuto také vyhledávání, aby bylo čtenářům dostupnější.

Stránky jsou, stejně jako superhomepage iDNES, optimalizovány pro rozlišení 1024×768 pxl, tedy pro čtenáři nejpoužívanější rozlišení.

Zadavatelům reklamy přináší nová grafická podoba lepší umístění reklamních ploch. Formát TOP (300×60 pxl) se na stránce posunul výše, formát Wide Square (300×300 pxl) lépe zapadá do grafiky stránky.

„Změny v rozmístění reklamních ploch na stránce byly vedeny snahou o větší efektivitu jednotlivých reklamních pozic,“ uvádí Jiří Otevřel, vedoucí obchodního oddělení iDNES.

O společnosti MAFRA:

Společnost MAFRA, a.s. je vydavatelem deníku Mladá fronta DNES a provozovatelem nejdůvěryhodnějšího zpravodajského serveru iDNES. Nejdůvěryhodnější zpravodajský portál iDNES nabízí nejkvalitnější a nejkomplexnější zpravodajství na českém internetu – obecné na adrese zpravy.idnes, sportovní na sport.idnes, ekonomické (ekonomika.id­nes.cz), finanční (fincentrum.cz), informace o mobilních telefonech na mobil.cz, zpravodajství ze světa počítačů (technet.cz), informace pro motoristy na auto.idnes.cz, novinky ze světa bydlení na reality.idnes.cz, cestovatelské aktuality na cestovani.idnes.cz, informace ze společnosti revue.idnes.cz, novinky na poli elektronické zábavy (bonusweb.cz), informace z oblasti zdraví na zdravi.idnes.cz.

V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Renatu Fiedlerovou, marketing iDNES
tel. 22506 3723, renata.fiedle­rova@idnes.cz
MAFRA, a.s., Anděl Media Centrum, Karla Engliše 519/11, Praha 5

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).