Hlavní navigace

Zprávy o počasí vám nejlépe řekne internet

[Tisková zpráva] Výlety do hor nebo jen služební cestu můžete nově plánovat s pomocí internetové mapy počasí. Aktuální stav počasí i předpověď pro celou Evropu zjistíte na www.pocasi. cz

Sdílet

Předpověď počasí na Seznamu byla původně součástí zpravodajství Novinky.cz . Teď se mění ve službu se samostatnou doménou Počasí.cz, kterou uživatelé pod tímto názvem najdou buď ve vyhledávači, nebo v hlavní nabídce na homepage Seznamu.

Základem služby jsou mapy.cz – informace o počasí se vztahují k českým i evropským městům a vzhledem k ročnímu období také k horským oblastem.

Detailní informace ze stovek měst
Počasí.cz přináší předpověď pro stovku českých a stovku evropských měst. Po kliknutí na mapě se u měst rozbaluje vizitka s detailní informací o teplotách až na 3 dny dopředu, dále údaje o vlhkosti, tlaku vzduchu, oblačnosti, teplotě vody a o znečištění. Součástí „vizitky“ jsou i časové údaje o západu a východu slunce.

Pokud nabízený přehled nestačí, je možné v mapě počasí hledat to, co uživatel potřebuje. Díky mapovému podkladu z mapy.cz služba nabízí informace od úrovně ulic až po evropské státy.

Animovaná předpověď
Úvahy o dalším obsahu služby jdou tak daleko, že časem se na Počasí.cz může objevit i srážková mapa, nebo mapa oblačnosti a teplot. Při práci s těmito podklady si pak uživatel bude moci rozhýbat mapu tak, že na ní uvidí animovaný průběh oblačnosti i srážek a to až na 3 dny dopředu. Podoba s televizní předpovědí počasí by už byla zcela reálná, ale její obsah si každý uživatel může zacílit na tu oblast, která ho zajímá.

Vlastní počasí
Úplně novou funkcí Počasí.cz je možnost sledovat počasí ve vlastní vybrané lokalitě. Tu si uživatel uloží do složky Moje počasí, do které se přihlásí přes Seznam účet.. Pokud tedy bude někdo plánovat například prázdniny v Krušných horách, do složky Moje počasí si tuto oblast vybere a pak už sleduje předpověd i změny počasí jednoduše bez hledání na velké mapě.

„Chtěli jsme Počasí.cz vytvořit úplně jinak, než bývá zvykem. Obvykle statickou službu jsme rozhýbali, naplnili mnoha daty, která máme díky Meteopressu k dispozici a pomocí mapového podkladu jsme umocnili variabilitu předpovědi tak, aby byla maximálně přesná pro tu oblast, kterou uživatelé hledají,“ vysvětluje Tomáš Vyskočil, produktový manažer Počasí.cz.