Hlavní navigace

Zpravy.rozhlas.cz v iPhonech

[Tisková zpráva] Nejnovější aplikací pro iPhone a iPod Touch z dílny Českého rozhlasu jsou Zprávy ČRo. Aplikace přináší obsah stránek zpravy.rozhlas.cz, které poskytují aktuální informace 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Sdílet

Přehledné seriózní zpravodajství v aplikaci, stejně jako na webu, nabízí možnost personalizovaného výběru informací. Volit je možné ze zpráv z domova, ze světa, z ekonomiky, sportu, kultury či vědy. Prostřednictvím aplikace jsou přístupné také komentáře a analýzy.

„Dáváme uživatelům příležitost navolit si v aplikaci oblasti, které preferují, bez toho, aby se zbavili možnosti kdykoli se podívat i do rubrik, které je primárně nezajímají,“ dodává Kateřina Křenová, vedoucí internetového zpravodajství Českého rozhlasu.

Součástí většiny článků jsou i informace ve zvukové podobě – reportáže přímo z místa či celé rozhovory, na jejichž základě zprávy vznikají. Ty je možné v aplikaci poslouchat v integrovaném přehrávači.

Samozřejmostí je úprava spodní lišty, přidání článku do oblíbených ke čtení v režimu offline, sdílení článků jak prostřednictvím sociálních sítí, tak třeba emailem, či možnost zvetšení nebo zmenšení písma. Aplikace vychází vstříc uživatelským návykům, které jsou pro zařízení od Applu typické.

„Například listování mezi zprávami je možné nejen pomocí šipek, ale pouhým tažením prstu. To samé platí například pro základní navigační lištu,“ dodává Křenová.

„Na druhou stranu má naše aplikace i prvky, které nejsou tak běžné. Například pouhým dotykem na hlavičku ‚zpravy.rozhlas.cz‘ se uživatelé odkudkoli dostanou na homepage,“ představuje jednu z funkcionalit vedoucí redakce internetového zpravodajství.

Každá rubrika v aplikaci nabízí až 30 zpráv. Přímo v aplikaci se nabízí vyhledávání. Související články se otvírají v integrovaném webovém prohlížeči, z nějž se dá jedním dotykem vrátit zpět do aplikace.

Český rozhlas už v lednu představil inovovanou aplikaci pro poslech živého vysílání všech svých stanic. Aplikace Zprávy ČRo je bezplatně ke stažení na internetu. Na vývoji aplikace se podílela společnost Mediawork. Více o aplikaci na zpravy.rozhlas.cz.

Pro aplikaci Zprávy ČRo je možné hlasovat v anketě Mobilní aplikace roku na http://www.aplikace-roku.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).