Hlavní navigace

ZRNÍ jede do Berlína

[Tisková zpráva] Německá metropole přivítá vítěze soutěže Český rock do Evropy.

Sdílet

Koncertovat odjede do Berlína v pátek 5. června 2009 vítěz soutěže „Český rock do Evropy“. Nejúspěšnější českou neprofesionální kapelou s písní „Koně“ se stala skupina „Zrní“. Ta v soutěži pořádané Českým rozhlasem ve spolupráci s Českým centrem v Berlíně a časopisem Rock&Pop získala 829 hlasů.

Vítězné Zrní bude reprezentovat Českou republiku 5. června ve 20.00 hodin na koncertě v berlínském Kleisthausu. Hudebníky spolu s fanoušky dopraví na vystoupení autobus, který pro vítěznou formaci a jejich příznivce zajistil Český rozhlas.

Vedle berlínského koncertu si Zrní zahraje také na domácí půdě, a to 9. července 2009 v legendárním karlínském studiu A Českého rozhlasu. Záznam z koncertu odvysílá v pořadu „Naživo“ Český rozhlas 1 – Radiožurnál.

Soutěž pro amatérské hudební formace „Český rock do Evropy“ vyhlásil Český rozhlas letos na jaře ve spolupráci s Českým centrem v Berlíně a časopisem Rock&Pop. Do Českého rozhlasu přišlo celkem 235 hudebních ukázek, z nichž odborná porota vybrala 10, které se ucházely o hlasy veřejnosti. O vítězi pak rozhodovali posluchači pomocí SMS nebo e-mailem.

„Zrní“ je sedmiletá kladenská kapela, která hraje dynamickou, barevnou hudbu plnou emocí od polohy meditativní až k burácejícímu řevu. Při tvorbě si pohrává s každým tónem, rytmy a se zvuky.Více informací o vítězné skupině lze nalézt na www.zrni.cz.