Hlavní navigace

ZTRÁTY A NADĚJE - NOVÝ PROJEKT ČESKÉHO ROZHLASU 2 - PRAHA

[Tisková zpráva] každý všední den 9.05 až 9.30 hodin

Sdílet

Vysílání pro lidi a o lidech, kteří přicházejí o práci, jsou zadluženi nebo prožívají v souvislosti s finanční krizí jinou sociální či psychickou tíseň.

Od 2. března 2009 bude Český rozhlas 2 – Praha každý všední den vysílat v dopoledním programovém bloku Host do domu příběhy lidí, kteří se dostali do nepříznivé životní situace. „Mnoha našim posluchačům se děje něco podobného, proto na příběhy naváže poradna s telefonickými dotazy, do které pozveme odborníky na pět základních tematických oblastí: v pondělí to bude právní, v úterý pracovní problematika, finanční oblast přijde na řadu ve středu, sociální téma ve čtvrtek a rady z oblasti psychologie čekají posluchače v pátek“, říká Jiří Vejvoda, ředitel ČRo 2 – Praha.

„Zítra vás už nebudeme potřebovat“, věta, kterou v druhé polovině roku slyší tisíce lidí, vedla i k dalším reakcím ve vysílání. V Dobrém jitru každé úterý v 7.20 vysílá stanice Český rozhlas 2 – Praha soutěž, která souvisí s objasněním některého finančního termínu. Na webových stránkách www.rozhlas.cz/ro­dinnefinance současně vzniká lexikon přibližně 100 hlavních finančních pojmů, jejichž vysvětlení napomáhá finanční gramotnosti posluchačů.

„Cílem sestavy několika pořadů je dát posluchačům najevo, že jsme ‚jejich rozhlasem‛, že o jejich problémech víme, dokážeme poradit, vyslechnout jejich příběhy a zvlášť ty s dobrým koncem můžeme předat jako motivaci ostatním“, dodává Jiří Vejvoda.