Hlavní navigace

Zvítězí celebrity z Česka nebo Slovenska? Test národa prověří

[Tisková zpráva] Již za necelé tři týdny se dozvíme, zda ve škole lépe poslouchali obyvatelé Česka nebo Slovenska a který z národů si tudíž zaslouží lepší známku ze znalostí, získaných ve školních škamnách. Televize Nova společně s televizí Markíza totiž odvysílají mezinárodní Test národa, který je v historii tohoto druhu pořadů naprosto ojedinělý.

Sdílet

Praha 30. října 2006 – Mezinárodní soutěž Česko: Slovensko Test národa 2006 bude televize Nova společně s televizí Markíza vysílat 17. listopadu ve 20 hodin a průvodci přímým přenosem budou hvězdy jmenovaných stanic Dalibor Gondík a Adela Banášová. Zatímco doma může soutěžit samozřejmě každý z diváků (pomocí sms, internetu či s tužkou a papírem), ve studiu si bude lámat hlavu sedm skupin vybraných podle určitých charakteristik. Učitelé – favorité soutěže, jež však mohou porazit maturanti, policisté – skupina zafixovaná v očích diváků jako „outsideři“, maturanti – favorité s hrozbou, že je porazí ostatní, blondýnky – o jejichž inteligenci koluje řada vtipů, školníci – které si z dob školní docházky pamatujeme jako nepříjemné „mocné“ a řemeslníci – všichni je potřebujeme a mohou překvapit. Každou skupinu bude tvořit sedmnáct zástupců za ČR a sedmnáct účastníků ze SR, výjimkou je pouze skupina celebrity, v níž najdeme pět osobností z Česka (Zlata Adamovská, Zuzana Bubílková, Jiří Mádl, Leona Machálková, Roman Šebrle) a pět ze Slovenska (Mariana Boučková – Ďurianová, Peter Cmorík, Juraj Jakubisko, Milan Markovič, Andrea Verešová).

Soutěžit se bude ve znalostech z literatury, zeměpisu, dějepisu, přírodních věd a umění a bude položeno celkem 50 otázek. Ve druhé části pořadu se dozvíme, která z celebrit vyhrála, která skupina, zda lépe obstáli muži či ženy a v neposlední řadě zda byla vítězem Česká nebo Slovenská republika. A dozvíme se i jméno soutěžícího po internetu či sms.