Hlavní navigace

Zvuk jako v kině i doma: Sharp představuje audio systém pro domácí kino

[Tisková zpráva] Svět se neustále mění, zatímco na začátku 20. století byly filmy doprovázeny zvukem piána a psaným slovem, dnešní multimediální systémy pro domácího kina poskytují optimální zvukový zážitek. Nyní i Sharp zanechal svou stopu ve světě digitálního prostorového zvuku: nový 2.1 audio systém pro domácí kino HT-DV40V s digitálním zesilovačem zaujme svým komplexním technickým vybavením a designem založeném na LCD televizích AQUOS.

Sdílet

Berlín, IFA 2008. Sharp představuje nový 2.1 audio systém pro domácí kino HT-DV40H. Díky technologii Dolby Virtual Speaker potřebuje tento systém pouze dva přední reproduktory a jeden subwoofer. 2.1 řešení garantuje působivý 5.1 prostorový zvuk jen ze dvou reproduktorů – cože je ideální pro obývací pokoje, kde není možné umístit velké množství reprobeden.

„Škála našich LCD televizí AQUOS je opravdu široká a umožňuje našim zákazníkům užít si skvělý zážitek ze sledování filmů v jejich vlastních obývacích pokojích. Nyní můžeme nabízet také zvuk v kvalitě na jakou jsou lidé zvyklí z kinosálů,“ říká Marc Azard, produktový manažer pro audio společnosti Sharp Electronics Germany/Austria. „Trendem jsou plně vybavená domácí kina. Systém HT-DV40H, společně se špičkovou LCD technologií, nyní posunuje standardy pro audio systémy pro domácí kina, “ pokračuje Azad.

Celkový výstup 250 wattů v kombinací s dalšími audio technologiemi poskytuje optimální zvuk. „Audistry“ Sound Technology umožňuje větší rozsah zvuku a společně s přirozenými basovými liniemi, inteligentním ovládačem zvuku a funkcí mono-tostereo sound creation poskytuje vzrušující zvukový zážitek. Technologie Dolby Virtual Speaker, procesor na zpracování digitálního signálu umožňující působivé zvukové efekty, a oddělené ovládání basů a výšek kompletují nabídku audio funkcí.

Čelní displej ukazuje přehledným způsobem informace týkající se vloženého video nebo audio média. Systém přehrává všechny běžné formáty (DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, audio CD, CD-R/RW, MP3, DiVX, JPEG). Displej je součástí centrálního dílu HT-DV40H ve vysocekvalitním provedení. Elegantní DVD zabudovaná mechanika, modře osvětlené ovládání hlasitosti a lesklý přijímač v exkluzivním designu černě lakovaného piána nabízí velmi atraktivní vzhled.

Nejnovější audio systém pro domácí kino Sharp HT-DV40H má rozsáhlé možnosti pro propojení – vedle standardů jako jsou SCART a 75 ohmové anténové připojení, je možné dále využít USB host vstup pro připojení MP3 přehrávačů, HDMI výstup s převzorkováním na plnou 1080-řádkovou HDTV, komponentový výstup s progresivním scanem a další zásuvky pro digitální a analogové audio.

Přiložena je široká škála příslušenství, jako je infračervený dálkový ovladač, který může ovládat také Sharp AQUOS LCD televize, HDMI kabel pro rychlé propojení s novou generací velkoformátových plochých televizí a USB kabel pro pohodlné propojení s MP3 přehrávačem.

Audio systém pro domácí kino Sharp HT-DV40V je dostupný u specializovaných prodejců a jeho doporučená cena je 11 990 Kč. Další informace naleznete na stránkách www.sharp.cz.