Hlavní navigace

Zvukový archiv Radiožurnálu jako na dlani!

[Tisková zpráva] Dárek v podobě vylepšených stránek Rádia na přání přináší svým posluchačům Radiožurnál. Rádio na přání umožňuje zpětný poslech většiny odvysílaných pořadů Českého rozhlasu, zvláštní prostor je nově věnován záznamům zpravodajských relací. Stránky jsou od tohoto týdne komplexnější a přehlednější.

Sdílet

S pomocí jednoduchého, ale komplexního vyhledávání nyní naleznou návštěvníci stránek Rádio na přání vše, co hledají. „To, co by dříve nenávratně zmizelo v archivu, je teď díky novým stránkám k dispozici ještě přehledněji,“ uvedl Jan Rosenauer, webeditor Radiožurnálu. „Nové stránky Rádia na přání Radiožurnálu umožňují hledat zvukové záznamy třeba podle data vysílání. Zájemci si mohou nastavit několik parametrů třídění, například měsíc, den a podobně tak, aby se v nabídce co nejlépe orientovali. Pokud si nepamatují datum, kdy byl konkrétní příspěvek vysílán, lze vyhledávat podle názvu pořadu nebo s pomocí klíčových slov podle jeho obsahu. Stačí zvolit odkaz Třídění podle pořadů,“ doplnil J. Rosenauer.

Do Rádia na přání jsou s výjimkou hudebních pořadů denně vkládány hodinové audio záznamy veškerého vysílání Radiožurnálu. Zvláštní místo mají zpravodajské příspěvky, které se na web přidávají automaticky vždy krátce po odvysílání. Pod titulkem Záznamy zpravodajských relací jsou umístěny Zprávy i Ozvěny dne vysílané v každou celou hodinu a také večerní Stalo se dnes (po-pá ve 21 hod.). Vybrané pořady a příspěvky si je možné kromě poslechu dokonce stáhnout do vlastního počítače nebo MP3 přehrávače.

Službu Rádio na přání nabízí kromě Radiožurnálu dalších osmnáct stanic Českého rozhlasu. Na stránkách celorozhlasového Rádia na přání je odkaz na jednotlivé stanice, které nabízejí audio záznamy svého vysílání, ale i tématické archivy. Vybírat lze například z témat, jako je Evropská unie, kultura, náboženství, věda a technika, příroda atd.

Více informací o Rádiu na přání naleznete na www.radiozurnal.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).