Hlavní navigace

ZyXEL NSA-220 Plus s certifikací DLNA 1.5

[Tisková zpráva] 14. dubna 2009, Taiwan: Společnost ZyXEL Communications získala certifikaci Digital Living Network Alliance (DLNA) 1.5 pro svůj NAS ZyXEL NSA-220 Plus. Certifikace prokazuje, že NSA-220 Plus je kompatibilní s celou řadou multimediálních zařízení, jako jsou multimediální přehrávače, PDA, set-top boxy, mobilní telefony a podobná zařízení. Všechna tato zařízení mohou přistupovat k souborům uloženým v NSA-220 Plus rychle, jednoduše a bez potřeby instalace dodatečných ovladačů.

Sdílet

Dnešní rozvoj digitální zábavy je až neuvěřitelný. Digitální zábava začíná u televize v obývacím pokoji, pokračuje přes počítač v pracovně nebo dětském pokoji a končí až u hudebního přehrávače v ložnici. Všechna tato zařízení ovšem potřebují multimediální obsah. U televize jsou to filmy, nejlépe v HD, a fotografie, počítač je úplný multimediální univerzál a hudební přehrávač zase požaduje MP3 soubory. Nebylo by příliš pohodlné, kdyby musel uživatel pro prohlížení fotografií startovat počítač a fotografie někam kopírovat. Natož pak v případě hudby, kterou poslouchá každý den. Plný komfort nabízí ZyXEL NSA-220 Plus. Toto datové úložiště připojené do sítě obslouží všechna zmiňovaná zařízení. Rozumí si totiž se všemi DLNA klienty, ať už se jedná o jakékoliv zařízení.

DLNA je nadnárodní organizace, která sdružuje největší výrobce spotřební elektroniky, počítačů, mobilních telefonů, hardwaru, softwaru a všech příbuzných oborů. Úkolem organizace je sdružovat a certifikovat zařízení, která spolu spolupracují, bez ohledu na jejich značku nebo zaměření. Nejnovější verze certifikátu má označení 1.5 a oproti původní verzi 1.0 rozšiřuje oblast působnosti ze síťových prvků také na mobilní zařízení. Součástí specifikace DLNA je také bezpečný přenos autorsky chráněného obsahu.

„Certifikace DLNA 1.5 znamená, že ZyXEL NSA-220 Plus splnil všechny parametry, které jsou na certifikovaná zařízení kladeny“, říká Martin Bratičák ze ZyXELu. „Certifikace dokazuje nejen skvělou ergonomii celého zařízení a dokonalou kompatibilitu s jinými produkty, ale je také zárukou, že multimediální zážitek si budete moci vychutnat v jakékoliv části domova s libovolným zařízením.“

ZyXEL NSA-220 Plus je univerzální síťové úložiště, které nabídne datovou kapacitu až 3 TB. Nabídne přitom velmi pohodlný přístup k souborům jak z počítače, tak z dalších zařízení v síti. Nabídne i pokročilé funkce, jako je automatické stahování z P2P sítí (obsahuje BitTorrent klienta), stejně tak z HTTP nebo FTP. Pro úsporu elektrické energie nabízí možnost automatického zapnutí a vypnutí, čímž je vstřícný nejen k životnímu prostředí, ale také k uživatelově peněžence. Obsahuje inteligentní tlačítko „copy/sync“, díky kterému jedním kliknutím zazálohujete obsah USB disků nebo zkopírujete soubory z paměťových karet fotoaparátů. Poslouží i jako externí síťová čtečka souborů uložených na USB zařízeních. Díky rychlému gigabitovému rozhraní nebude úzkým hrdlem ani při práci s velkými objemy dat. Aby bylo zabráněno možné ztrátě dat při havárii disku, je možné u NSA-220 Plus zapnout funkci mirroring (zrcadlení). Na dvou discích, které jsou v NSA-220 Plus instalovány, se pak udržuje stejný obsah. Pokud se jeden disk porouchá, data jsou stále ještě k dispozici na druhém disku.

Dostupnost a cena:
ZyXEL NSA-220 Plus je již v prodeji v síti distributorů produktů značky ZyXEL za doporučenou maloobchodní cenu 5940 Kč vč. DPH.