Hlavní navigace

ZyXEL NSA-2401

[Tisková zpráva] ZyXEL Communications představuje vyspělé síťové úložiště ZyXEL NSA-2401 s profesionální funkční výbavou. Zařízení je určeno pro malé a střední podniky, nabízí kapacitu až 6 TB a zdvojené gigabitové rozhraní.

Sdílet

Bezpečnost nade vše
Do síťového úložiště je možné vložit čtyři pevné disky, každý s kapacitou až 1,5 TB. Tím je možné dosáhnout skladovací kapacity až 6 TB. Důležitost je kladena především na ochranu před ztrátou dat. Proto NSA-2401 podporuje RAID 1, což je zrcadlení disků a RAID 5, při kterém se používá paritní disk. Kdo požaduje nekompromisní výkon, ten může využít RAID 0, tedy zřetězení disků. Tak je možné dosáhnout až dvojnásobných výkonů při čtení a zápisu. Ideální kombinací – zrcadlení i zřetězení je pak RAID 10, které NSA také podporuje. Aby se úložiště nestalo úzkým hrdlem při práci se soubory, je vybaveno dvěma gigabitovými LAN porty. Za jedinou sekundu tak může úložištěm protéct 250 MB dat.

Velkou výhodou NSA-2401 je podpora záložního zdroje UPS. Pomocí USB portu monitoruje ZyXEL stav záložního zdroje a pokud by mělo dojít k výpadku napájení, provede zálohu důležitých dat a poté systém bezpečně vypne.

Velmi praktickou funkcí je technologie Snapshot Backup. Při jejím aktivování se ukládají historické verze souborů. Kromě obvyklé zálohy tak mají uživatelé k dispozici i dokumenty ve verzích z dřívější doby. Pokud provedli v dokumentech změny, je možné se vrátit k souborům s neprovedenými změnami. Díky tomu není problém se podívat třeba do tabulek, které jsou již dávno přepsané.

ZyXEL dbá na vysokou úroveň bezpečnosti svých produktů, NSA-2401 není výjimkou. Soubory na discích je možné šifrovat 256 bitovým AES algoritmem. Přistupovat k souborům je možné pomocí zabezpečeného protokolu HTTPS, případně FTPS. Zprovoznění celého systému je navíc díky grafickému rozhraní velmi jednoduché. Ovládání bylo navrženo i pro společnosti, které nemají vlastní IT oddělení.

Neposlední výhodou NSA-2401 je jeho nízká spotřeba. Zatímco podobné konkurenční produkty mají většinou spotřebu kolem 200 wattů, tomuto zařízení stačí 25 wattů v klidovém režimu a 58 wattů při zátěži. U zařízení, která jsou v provozu 24 hodin denně, pak může být úspora na poplatcích za elektřinu až několik tisíc korun ročně. Nízkou spotřebu dokazuje i certifikace ENERGY STAR.

„ZyXEL NSA-2401 je přesně takové úložiště, jaké si v malých a středních firmách přejí,“ říká Petr Koudelka ze společnosti ZyXEL. „Poskytne kapacitu na stovky tisíc dokumentů, nabídne maximální možné zabezpečení před ztrátou dat a soubory bezpečně zašifruje. Ovládání úložiště je navíc velmi jednoduché a díky příznivé ceně si jej může dovolit každá firma, která nechce přijít o svá data.“

ZyXEL NSA-2401 bude dostupný od 1.8.2009 za doporučenou maloobchodní cenu 17 990 Kč vč. DPH.