Hlavní navigace

Safetica jde do Ameriky, Češi na TechCrunch Disrupt, vzdušné zámky Oraclu

 Autor: Safetica Technologies
Jan Sedlák 23. 9. 2016

Samsung se zbavuje tiskáren. Microsoft ruší Skype v Londýně. Nákupy Oraclu, Logitechu, Tech Data a CA. Výběr zpráv z velkého IT, každý pátek na Lupě.

Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa velkých IT firem. Co se událo v tomto týdnu?

Česká Safetica Technologies vstupuje na trh v Severní Americe, půjde cestou distributorů. Brněnský podnik má za sebou několik investic, naposledy 1,5 milionu dolarů od slovenského IT podnikatele Ondreje Smolára (za podíl 5,2 procenta). Největší podíl drží Ondřej Tomek se 49 procenty, zakladatel Jakub Mahdal má téměř 36 procent.

Na nedávném TechCrunch Disrupt v San Francisku se předvedlo i několik českých firem. ProductBoard se dostal mezi 20 nejlepších v rámci Startup Battlefield. O ProductBoardu na Lupě v rozhovoru s Hubertem Palanem.

Samsung se zbavuje výroby a vývoje tiskáren, divizi za zhruba miliardu dolarů kupuje HP Inc. To má podíl na klesajícím tiskárenském trhu zhruba 36 procent, Samsung je pod pěti. HP bude moci zatlačit v Asii, pro Samsung naopak byznys s nízkou marží a pro něj malým podílem na trhu nedával smysl.

Microsoft ruší pobočku Skypu v Londýně, dělá konsolidace a centralizaci. Českého vývoje Skypu se to podle Microsoftu dotknout nemá, firma navíc v Praze otevírá vývoj Dynamics CRM.

Microsoft také oznámil další odkup vlastních akcií, tentokrát v hodnotě 40 miliard dolarů. O osm procent rovněž roste dividenda. Akcie Redmondu si za poslední rok připsaly více než 32 procent, hodnota firmy je téměř 450 miliard dolarů.

Microsoft zároveň spouští svůj cloud z datacenter v Německu. Konkrétně skrze partnera T-Systems. To má mimo jiné sloužit těm zákazníkům, kteří nechtějí, aby na ně dosáhly požadavky americké vlády ohledně poskytování dat o zákaznících.

Oracle kupuje společnost Palerra, částku nezveřejňuje. Palerra se zabývá řízením rolí a bezpečností v cloudových službách.

A šéf Oraclu Larry Ellison tento týden prohlásil, že „vedení Amazonu je u konce“. Ellisonův tradiční „trash talk“. Má na mysli cloud AWS a tím, kdo by ho měl vyzvat, je právě Oracle. Ten mimo jiné vstoupil do cenových bojů. O Oraclu v cloudu v našem rozhovoru s českým šéfem Josefem Švendou.

CA Technologies kupuje firmu BlazeMeter, rozšíří portfolio pro DevOps. BlazeMeter dělá nástroje na testování výkonu aplikací. Pro CA logický krok vzhledem k silnému zaměření firmy na kritickou infrastrukturu a mainframy. Vývoj CA v Česku roste, více také v rozhovoru se zdejším viceprezidentem.

Tech Data za 2,6 miliardy dolarů kupuje divizi Technology Solutions od firmy Avnet. Tech Data by se jako jeden z největších IT distributorů na světě mohl díky obchodu stát velkým hráčem v datacentrových řešeních.

Logitech za 13 milionů dolarů koupil značku Saitek, která vyrábí ovladače na letecké simulátory. Jde o rozšíření portfolia všemožných myší a dalších komponent Logitechu o joysticky a spol.

A konkurent Logitechu Razer zase zakládá fond zVentures. Má cílit zejména na nové projekty z oblasti her, virtuální reality, rozšířené reality a podobně. Jde o podporu vlastního ekosystému, Razer pracuje i na projektu Open Source Virtual Reality. Firma se masivně profiluje marketingem u hráčů, podporuje streamery a YouTubery.

Salesforce.com kupuje Gravitytank, konzultační firmu z Chicaga. Cloudová společnost už letos na akvizice dala čtyři miliardy dolarů a podle prohlášení šéfa Marca Benioffa s utrácením ještě nekončí.

Našli jste v článku chybu?
Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Vitalia.cz: Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Podnikatel.cz: Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV