Hlavní navigace

Microsoft otevírá v Praze další vývojové centrum. Letos chce 80 lidí

7. 9. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Passer Invest
Lidí je už takhle málo, ale americká firma to přeci jenom zkouší.

Jako houby po dešti rostou v tuzemsku vývojová centra. Zatím se ale velké firmy zaměřovaly spíš na Brno. Microsoft každopádně sází na hlavní město, a k dvěstěpadesátihlavému centru, které dává dohromady aplikace pro videorozhovory Skype, přibude dalších celkem 250 míst. 

Letos by chtěla firma v novém centru, které se zaměří na zákaznické systémy, usadit osmdesátku lidí. Další pozice se budou otevírat v dalších letech. Pražský tým má být součástí globální vývojové divize Microsoft Dynamics CRM a bude spolupracovat s týmy v USA, Indii, Dánsku a Švýcarsku. 

Lidi bude Microsoft hledat v celém regionu. „V tuto chvíli jsou otevřeny pozice pro spíše zkušenější programátory,“ tvrdí v tiskové zprávě Martin Košťál, šéf divize Microsoft Dynamics CRM v Česku a Dánsku. Nyní pro nové centrum potřebuje hlavně softwarové inženýry, práci chce nabídnout i absolventům technických univerzit. 

BRAND

Microsoft není jediný. Své vývojové centrum si otevřelo třeba i O2, které ale vsadilo na úplně jiný regionOperátor bude spolupracovat s univerzitami z Pardubic a Hradce Králové a zaměstná šedesát lidí v Pardubicích.

Kapacity rozšiřuje i třeba SAP v Brně. Jeho centrum se letos zvětšilo o osmdesát židlí. Firma se chce v jihomoravské metropoli zaměřit na vývoj nového softwaru.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).