Hlavní navigace

A další rozsudek. Uber je ilegální, rozhodl soud tentokrát v Jižní Koreji

26. 4. 2017

Sdílet

Maďarsko, Itálie, Dánsko a naposledy i Brno. Uber neprožívá nejšťastnější rok své existence. V Jižní Koreji dostal americký startup další políček. Podle soudu firma používala soukromá vozidla ke komerčním účelům v rozporu s korejským právem. Informuje o tom agentura Reuters.

Operace Uberu v rámci čtvrté největší asijské ekonomiky to ale nijak zvlášť neovlivní. Už v roce 2014 totiž dostal pokutu a svou službu UberX zrušil. To zohlednil i samotný soud, podle kterého Uber přijal rozhodnutí a kál se. V řeči čísel pokání vyšlo na necelých devět milionů dolarů. Dodává Reuters. 

Americká firma tak pokračuje jen se svou luxusní taxislužbou UberBLACK a uberASSIST, které zase poskytují služby seniorům.

Globální startup se už potýká s problémy opravdu velkých firem. Potom, co se během února objevily zprávy o netrestaném sexuálním obtěžování, se rozjela vlna odchodů vrcholových manažerů. Začal to prezident Uberu Jeff Jones, který odešel v březnu jen po šesti měsících ve funkci. Letošní březen byl také posledním v řadách Uberu i pro Eda Bakera, viceprezidenta pro produkt a růst. Nedávno dala Uberu vale i Rachel Whetstone, šéfka komunikace firmy. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).