Hlavní navigace

A nevadí, že je mi 12? Dokument V síti před premiérou zveřejnil nový trailer

28. 1. 2020

Sdílet

klusák a herečky Autor: Milan Jaroš, Hypermarket Film, podle licence: Rights Managed

Celovečerní dokumentární film V síti, který upozorňuje na zneužívání dětí na internetu, bude mít v kinech premiéru 27. února. Snímek ukazuje experiment, ve kterém dokumentaristé Vít Klusák a Barbora Chalupová angažovali tři herečky, které se na sociálních sítích vydávaly za dvanáctileté dívky. 

Filmaři pak natáčeli, jak je vyhledávali dospělí muži, domnělé nezletilé dívky kontaktovali, nabízeli jim sex nebo je někdy i vydírali. „Pokaždé, když jsme měli dojem, že už jsme narazili na pomyslné dno pekla, tak se stalo ještě něco děsivějšího,“ popisoval Klusák průběh na­táčení v rozhovoru pro Lupu.

Projekt vybral v crowdfundingové kampani na serveru HitHit přes 3 miliony korun. Tvůrci teď zveřejnili oficiální trailer: 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 1. 2020 15:28

  KarelE

  Asi nevědomky jste postihl smysl dokumentu. Většina lidí ví, že když zaparkuje auto na periferii a nechá dveře otevřené dokořán, tak přijde zloděj. Někteří ví, že v centru není třeba ani nechat otevřené dveře, ale že stačí nechat na zadním sedadle tašku na notebook. Neví to všichni, což vám s lítostí potvrdí kdejaký policista, včetně obvyklé reakce "ale já si jen odběhl do trafiky koupit cigarety, byl jsem hned zpátky!"

  Jenže v případě těchto "lovců dětí" je obecné povědomí mnohem menší. A cílem autorů je to povědomí zvýšit. Vám jeho obsah nepřijde objevný. Zřejmě proto, že jste si tím sám prošel. Já taky, sociální sítě jsem si odbyl kolem přelomu tisíciletí, včetně vyplňování detailních dotazníků o všem možném včetně oblíbených sexuálních praktik. Jenže většina populace tohle nezná a neví. Sami na xchat nechodili a vrcholem jejich "IT" povědomí je existence Skype.

  Nakolik má tenhle formát možnost uspět je otázka. Podle mého názoru nemá, protože to bude zajímat jen lidi, kteří o tom už beztak něco ví. Máte pravdu v tom, že to natáčení jinak dopadnout nemohlo. Ale to ani nemělo dopadnout jinak, snaha je ukázat lidem, co všechno se může stát "v bezpečí domova". Protože přesně takhle řada rodičů dnes uvažuje - dítě musí jít ze školy rovnou domů, aby se mu venku nic nestalo, lidi jsou dneska všelijací! Ale doma ho nechají na počítači/table­tu/mobilu dělat cokoliv. Pro ně ten dokument je - ukázat jim, že ani doma nejsou děti v bezpečí. My dva to víme. To u čtenářů lupy není překvapivé. Pro čtenáře idnes a blesku to ale novinka být může.

 • 28. 1. 2020 14:37

  Uzivatel_tohoto_jmena_jiz_existuje

  Mno... ten dokument je postaven na predvidatelnem chovani. Pokud zaparkujes auto nekde na perfierii, otevres dvere dokoran a nekam bokem das kameru, tak na 100 % natocis zlodeje.
  Kdyz pojedes do buše, hodis tam nekde maso a das kameru bokem, tak na 100 % natocis šelmy apod. ktere to budou zrat.

  Takze tezko rici co ten dokument mel prines. Ukazku toho co tu je? Nebo jaky to ma ucel. To tema je prvoplanove, proste bylo predem jasne, jak to dopadne. Nebo sand nekdo cekal neco jineho?

  Dyt o cem byly xchaty, libimseti apod. nez o tahani fotek chlapu od baba + sem tam nekdo tam chtel pokecat. Co je ted jineho? Nic. Co ma byt vlasnte cil toho dokumentu? Rict, "ze se krade"? Nebo vyvolat diskuzi? co z ni vzejde?

  Takze to je jak natoci Titanik. Clovek ci jak to skonci a vice mene zajima ho jen ta omacka mezi zacatkem a potopenim.

 • 28. 1. 2020 14:00

  bez přezdívky

  Ajéje, tady se zas někdo ani nepodíval na video. Ani si nezjistil nic o dokumentu. Jsou to dospělé herečky, které cíleně loví sexuální predátory.

 • 28. 1. 2020 12:17

  Anonym

  Když už ne rodiče, tak ve škole se jim řekne, ať nenahrávají na web své nahatý fotky a ony aktivně vyhledají podivíny, kteří se jim nebojí ukázat své nevysportované tělo a ještě jim ty svoje fotky taky pošlou ?

  To ještě nikdy neměly za nic žádnou zodpovědnost ?

  Btw. Dívat se na rozmazané ksichty na velkém plátně, musí být fakt zážitek.

 • 29. 1. 2020 9:45

  Martin P.

  Dokument je podle mě opravdu prvoplánový. Protože dá se říci, že přichází se zpožděním několika let.

  Ano jistou skupinu lidí, která žije v nějaké elitní bublině to může šokovat. Protože nemají všeobecný přehled o tom, že takových problémech se hovoří ve virtuálním prostoru už roky. Nedělám si ale iluze, že nejvíce riziková skupina která rozhodně není elitní. Tím nějak bude víc zasažena. Stejně nehnuly společností jiné doku-dramata, od explozí zbytečností od Třeštíkové, přes Daliborky, konče losery K oblakům vzhlížející a inkluzi na tribunách fotbalových zápasů.

  Není překvapením kdy po správcích, adminech, moderátorech chtějí pomoc vyhořelý padiny. Protože skočili na podvod a někdo má jejich fotky, nebo záznam z webky a teď je vydírají. Ti chtějí chránit své potomky?

  Jediný objev, o kterém hovořili tvůrci, že oni predátoři často nemají pedofilní nastavení. Ale hledají osobu s nevyvinutými pohlavními rysy, což je prý jiná deviace. Tedy takový to když někdo je na sportovkyně, nebo modelky co nevypadají jak dospělá ženská, pokud ženská vůbec. Mnohokrát jako označováno za sklony k homosexualitě, protože ony vypadají jak mladý kluk.

  To ovšem nesnižuje to, že sexuální predátor jde přes čáru. A tou není samotný věk, ale psychický nátlak a vydírání. A jedno jestli chtějí jen sex, nebo peníze.

  Mě jako admina a správce několika BB, fór, a chatů z minulosti a současnosti šve. Že pokud někdo ty predátory nahlásí. Nemusí se to setkat s pochopením provozovatele té dané platformy. A honba za hezkým počtem aktivních uživatelů je přednější. Takže mnohdy je lepší než řešit problém, dát BAN tomu kdo si stěžuje. Nepotvrzené zprávy hovoří o tom, že tak se chová nejen třeba FB, ale taky i Seznam. Kde to podvodnými a predátorskými účty jen přetéká.

  Bohužel si myslím, že tohle nahrává jen iniciativám jako snaha cenzurovat Internet v Polsku. Případně to je voda na mlýn křesťanským extrémním křídlům. Jako je evangelikální až klerofašistická Aliance pro rodinu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).