Hlavní navigace

Adobe začalo veřejně ukazovat projekt Puppetron, za kterým stojí čeští výzkumníci

Sdílet

Jan Sedlák 29. 11. 2017

Společnost Adobe začala veřejně více ukazovat projekt, za kterým stojí tým Daniela Sýkory z ČVUT. Jde o aplikaci StyLit, která využívá algoritmy pro překlopení výtvarného stylu do dalších objektů. O StyLitu jsme podrobněji psali v našem nedávném článku.

Představu fungování si lze udělat na přiloženém videu. Je z letošní konference Adobe MAX z Las Vegas. Jakub Fišer z týmu StyLitu ukazuje, jak lze vzít již hotový styl z portrétu a věrně ho přenést na portrét jiný. StyLit se nemusí využívat jenom pro portréty, ale i v jiných případech. Jde o to přenášet vizuální styl bez rutinní práce. Výzkumníci na ČVUT už zvládají i animace.

Adobe využití českého softwaru označuje za Project Puppetron. Prozatím spadá do sekce nazvané Sneak Peaks, což jsou projekty, které se postupně začnou objevovat přímo v aplikacích Adobe. Jde také o součást Adobe Sensei, což jsou technologie poháněné umělou inteligencí a neuronovými sítěmi.

Český nástroj je přímou konkurencí pro populární projekty DeepArt a Prisma. StyLit ale nepracuje s formami AI jako konkurence, ale využívá řízené syntézy textury a má lepší výsledky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.