Hlavní navigace

Adobe začalo veřejně ukazovat projekt Puppetron, za kterým stojí čeští výzkumníci

Jan Sedlák

Společnost Adobe začala veřejně více ukazovat projekt, za kterým stojí tým Daniela Sýkory z ČVUT. Jde o aplikaci StyLit, která využívá algoritmy pro překlopení výtvarného stylu do dalších objektů. O StyLitu jsme podrobněji psali v našem nedávném článku.

Představu fungování si lze udělat na přiloženém videu. Je z letošní konference Adobe MAX z Las Vegas. Jakub Fišer z týmu StyLitu ukazuje, jak lze vzít již hotový styl z portrétu a věrně ho přenést na portrét jiný. StyLit se nemusí využívat jenom pro portréty, ale i v jiných případech. Jde o to přenášet vizuální styl bez rutinní práce. Výzkumníci na ČVUT už zvládají i animace.

Adobe využití českého softwaru označuje za Project Puppetron. Prozatím spadá do sekce nazvané Sneak Peaks, což jsou projekty, které se postupně začnou objevovat přímo v aplikacích Adobe. Jde také o součást Adobe Sensei, což jsou technologie poháněné umělou inteligencí a neuronovými sítěmi.

Český nástroj je přímou konkurencí pro populární projekty DeepArt a Prisma. StyLit ale nepracuje s formami AI jako konkurence, ale využívá řízené syntézy textury a má lepší výsledky.

Našli jste v článku chybu?