Hlavní navigace

Air Bank letos zavede podporu Google Pay, přidá také Garmin Pay a Fitbit Pay

Sdílet

Jan Sedlák 21. 8. 2019
Google Pay logo Autor: Google

Air Bank dlouho odolávala nasazení Google Pay, protože nasadila vlastní mobilní platební systém v rámci aplikace My Air. Nyní ovšem oznámila, že Google Pay do konce roku začne podporovat a k tomu přidá ještě Garmin Pay a Fitbit Pay. Air Bank od letošního února podporuje Apple Pay.

Mobilní platby v této bance dle oficiálních údajů využívá 145 tisíc klientů (celkově má přes 700 tisíc zákazníků), přičemž 68 tisíc z nich běží na Apple Pay, 77 tisíc pak na My Air na Androidu. Klienti přes tyto služby provedli 9,1 milionu nákupů v hodnotě 3,5 miliardy korun.

„Platby mobilem si v aplikaci My Air zapnulo 145 tisíc klientů. Podle dostupných statistik tak tento způsob placení pro Android patří k nejvyužívanějším mezi jednotlivými bankami v Česku. Svět placení jde ale rychle vpřed a některé nové možnosti by klienti s naším řešením využívat nemohli. A proto jsme začali připravovat platby Google Pay, které mají velký potenciál hlavně v oblasti online nákupů,“ uvádí k rozhodnutí banka.

Placení přes My Air bude Air Bank zatím podporovat i po spuštění Google Pay. Přesné datum letošního spuštění nových platebních metod neuvádí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 8. 2019 7:28

  bez přezdívky

  Tak nějak se to dalo očekávat. Ze začátku sice pořád tvrdili jak to bude úžasné, když budou mít svou vlastní platební metodu, ale ty stovky naštvaných reakcí klientů na jejich G+ a Facebooku jasně naznačovaly něco jiného. No a když se k tomu přidaly problémy, kdy spousta lidí na spoustě míst nemohla telefonem ani zaplatit (třeba mě se s "AirPay" nepovedlo zaplatit nikdy a nikde) a jejich "technická podpora" se nezmohla na víc než na pár zoufalých rad typu "zkuste aplikaci odinstalovat a nainstalovat znovu".

 • 26. 8. 2019 14:30

  Johnny

  A Raiffeisenbank nemá Google Pay ani Apple Pay a prý neustále pracuje na vlastní aplikaci pro Android, která bude podporovat mobilní platby. Česká spořitelna a teď i AirBank pochopili, že standardizované řešení je uživateli lépe adaptováno než používání vlastní aplikace.