Hlavní navigace

Airbus chystá létající samořiditelná auta. Chce je otestovat už letos

16. 1. 2017

Sdílet

Prototyp, který má ambici posunout cestování mimo dálnice, chce evropský výrobce letadel připravit do konce letošního roku. Podle agentury Reuters to oznámil šéf firmy Tom Enders.

Firma už loni založila novou divizi jménem Urban Air Mobility. Ta by měla hledat nové možnosti v dopravě a jejím propojení s mobilními technologiemi. Cílem je podle Enderse to, aby si mohli lidé auta/letadla sdílet pomocí aplikací podobně, jako tomu je už dnes u carsharingu. 

„Před sto lety se městská doprava přesunula pod zem. Teď máme technologické možnosti na to, aby se dostala zase na světlo,“ tvrdil podle Reuters Enders na konferenci DLD v bavorském Mnichově.

Létající auto už vyvíjí i na Slovensku, kde už se vzduchem prohání projekt AeroMobil slovenského dua Juraj Vaculík a Štefan Klein. Ti už ho představili před dvěma lety na vídeňské konferenci Pioneers. Fantomasovo auto z Bratislavy ale pořád potřebuje řidiče, respektive pilota. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).