Hlavní navigace

Akcie Snapchatu klesly pod upisovací hodnotu. Firma má i další problémy

11. 7. 2017

Sdílet

Akcie společnosti Snap, která stojí za aplikací Snapchat, tento týden poprvé spadly pod původní upisovací hodnotu, se kterou vstupovaly na newyorskou burzu. Hodnota cenných papírů Snapu se pohybuje těsně pod 17 dolary a hodnota už od březnového IPO ztratila více než 30 procent. Některé subjekty také pro své investory snižují doporučení k nákupu.

Akcie Snapu se původně zdály být jako velký hit. První den obchodování získaly 44 procent a ze 17 dolarů se dostaly na 24,48 dolaru. Další den si připsaly dalších 11 procent a překonaly 27 dolarů. Od té doby už ale jde hodnota dolů. Akcie Snapu jsou dokonce nejvíce shortovaným (sázka na pokles) letošním titulem.

Jedním z velkých problémů Snapchatu je nástup funkce Instagram Stories, které mizící obrázky od Snapchatu povedeně kopíruje. Stories měly na konci června 250 milionů aktivních uživatelů denně, Snapchat byl v květnu na 166 milionech.

Instagram Stories nadále rychle rostou a mají značný potenciál. Instagram jako takový má 700 milionů uživatelů a ti rovněž narůstají. Facebooku, který Instagram vlastní, se začíná dařit prodávat reklamu. U Snapchatu inzerenti spíše experimentují.

Facebook z hlavní funkce Snapchatu v podstatě udělal standardizovanou funkci komunikace, kterou postupně tlačí do svých mobilních aplikací – vedle Instagramu také do Messengeru, mobilního Facebooku a tak dále.

Vedení Snapu už dříve uvedlo, že není jasné, kdy a zda vůbec se firma dostane do zisku. Přesto má společnost i přes poklesy stále hodnotu 19,88 miliardy dolarů. Snap před vstupem na burzu na investicích získal 2,65 miliardy dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).