Hlavní navigace

Alphabet hlásí rekordní příjmy. A to i přesto, že je poznamenala pokuta z EU

25. 7. 2017

Sdílet

Čtvrtletní výsledky mateřské firmy Googlu nebo YouTube mohou dělat akcionářům radost. Tržby poskočily o 21 procent. Informuje o tom agentura Reuters

V řeči čísel to znamená, že za poslední tři měsíce skupina při obratu 26 miliard dolarů získala 3,5 miliardy čistého zisku. Zisk by však mohl být větší. Firma totiž už musí operovat s pokutou ve výši 2,7 miliardy dolarů, kterou dostala od Evropské unie

Firmě se ale zvyšují náklady na provoz. Aby firma udržela své systémy v chodu, je stále dražší. Za poslední tři měsíce stouply výdaje o 28 procent. 

To je ale podle finanční ředitelky skupiny Ruth Porat způsobené tím, že stále větší investice putuje do rychle rostoucích produktů. „A jak často říkáme, důležité jsou dolary na účtě, a ne výše provozních marží,“ tvrdí Porat pro Reuters.

Zítra své výsledky ukáže i největší konkurent na poli digitální reklamy – Facebook. Podle odhadů si ale Google svou pozici udrží i letos. Agentura eMarketer očekává, že Google protočí v reklamě 73 miliard dolarů. U Facebooku se očekává 36 miliard. Dohromady drží 49 procent trhu. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.