Hlavní navigace

Alquist z ČVUT obhájil druhé místo v Alexa Prize, globální soutěži Amazonu

27. 11. 2018

Sdílet

Tým Alquist AI

Tým studentů z pražského ČVUT pod vedením Jana Šedivého v obměněné sestavě obhájil druhé místo v globální soutěži The Alexa Prize, kterou pořádá Amazon. Za konverzačního bota Alquist tak na konferenci re:Invent v Las Vegas získal šek na sto tisíc dolarů. Už za účast na finále do Prahy šel výzkumný grant v hodnotě 250 tisíc dolarů.

Cílem Alexa Prize je vyvinout bota, který si dokáže přirozeně povídat po dobu dvaceti minut. To se ani letos nepovedlo. Prvenství si odnáší bot Gunrock z americké univerzity UC Davis (University of California, Davis), který debatu zvládl vést po dobu devíti minut a 59 sekund. Loňský vítěz Sounding Board z University of Washington to dal po dobu 10 minut a 22 sekund.

UC Davis si odnáší 500 tisíc dolarů. Pokud by vítěz zvládl celých dvacet minut, mohl by získat další milion dolarů. Amazon peníze rozděluje ze svého Alexa Fundu. Ten podporuje digitální asistentku Alexa a k dispozici má až 200 milionů dolarů.

ČVUT se letos utkala se školami Carnegie Mellon University (Pittsburgh), UC Santa Cruz, KTH Royal Institute of Technology (Stockholm), Brigham Young University (Utah), Emory University (Atlanta) a Heriot-Watt University (Edinburgh).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).