Hlavní navigace

Alza zvedne počet výdejních AlzaBoxů, bude jich přes 600

Sdílet

Karel Wolf 24. 7. 2020

Na konci loňského roku disponovala Alza 200 vlastních výdejních schránek, tzv. AlzaBoxů, ke dnešku se jich nalézá po republice 205. Nyní chce největší český e-shop jejich počet do začátku roku 2021 zvednout na 600. Jejich vytíženost totiž během koronavirové situace vzrostla o 130 %.

Vedle České republiky přidá eshop také 300 boxů na Slovensku (například v Banské Bystrici, Žilině a Myjavě) a 100 v Maďarsku. Výdejní boxy Alza během léta zatím umístila v Teplicích, Domažlicích, Litvínově, v Hronově nebo Prostějově.

„Od března do června 2020 se vytíženost schránek zvedla v průměru o více než 130 % ve srovnání s loňskem a za celé období takto firma doručila stovky tisíc zásilek. AlzaBoxy jsou ideální řešení pro bezkontaktní, a tím pádem bezpečný výdej objednávek – vyzvednutí zásilky trvá zpravidla jen několik vteřin a s každým závozem navíc boxy dezinfikujeme. Právě možnost bezkontaktního výdeje nás utvrdila v rozhodnutí instalovat nové schránky a přiblížit se zákazníkům v dalších městech. Chceme být připravení jak na hlavní sezonu, tak na případnou druhou vlnu pandemie,“ prohlašuje ředitel expanze a facility Alza.cz Jan Moudřík.

Eshop má v plánu zprovoznit 120–150 AlzaBoxů každý měsíc a pracuje také na novém obchodním modelu, kdy bude možné provozovat boxy na bázi franšízy. Ten by mohl začít fungovat od druhé poloviny letošního roku. Nejvytíženější boxy se ke dnešku nacházejí v Praze, středních Čechách, Ostravě a Bratislavě, každý denně vydá v průměru 50 zásilek.

Našli jste v článku chybu?