Hlavní navigace

Amazon chce v Evropě nabrat tisíce lidí. Jen v Česku hledá tisícovku zaměstnanců

Sdílet

Jan Beránek 21. 2. 2017

Největší světový e-shop chce letos posílit nejen osádku svého skladu v Dobrovízi u Prahy, ale i kancelářský tým, který sedí v pražských Dejvicích. „Od inženýrů, analytiků a specialistů HR až po absolventy vysokoškolského studia či pracovníky bez jakýchkoli specifických zkušeností,“ popisuje rozptyl míst, které bude chtít obchod letos zaplnit, mluvčí firmy Karel Taschner. Dnes v Česku pro Amazon pracuje přibližně tři tisíce lidí. 

V Evropě chce firma letos celkem patnáct tisíc pracovních míst. Na kontinentu má víc než stovku center, a to jak distribučních, zákaznických nebo vývojových. 

Vzhledem k situaci na trhu práce to Amazon nebude mít lehké. S náborem nových lidí do skladů bojují, s dalším rozvojem tuzemské e-commerce scény, všechny velké e-shopy, které mají své sklady kolem Prahy. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 2. 2017 20:22

  wor (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Klasika. Za 12 hrubého nemohou nikoho najít. Kdo je na vině? Neochota českých manageros dát odpovídající plat. Slepota majitelů a tichá loajálnost s českými závistivými, řiťovlezlýmy přisdisráči, kteří víc nepustí ač by mohli. Drahé odvody pro nenažrané zdravotní pojišťovny aby tomograf mohl stát trojnásobek, nebo aby mohly být luxusní dávky pro nepřízpůsobivé, nebo dálnice, koridory a tunely mohli stát desetinásobek? Pane Babiš, pane Sobotko nějak se stále nic nezměnilo. Budou volby!

 • 22. 2. 2017 10:47

  krakonoš (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  wor:
  Zapomněl jsi na dobu určitou. A zdravotní pojišťovny bez náhrady zrušit, je to jen zbytečný a drahý mezičlánek mezi lékaři a pacienty.