Hlavní navigace

Amazon definitivně převzal studio Metro Goldwyn Mayer

21. 3. 2022

Sdílet

Daniel Craig jako James Bond Autor: MGM

Americké i evropské úřady po necelém roce schválily obchod, při němž Amazon za 8,45 miliardy dolarů koupil filmová studia MGM (Metro Goldwyn Mayer). Druhý největší nákup v historii Amazonu mu zajistí práva k více než čtyřem tisícům filmů a řadě seriálů. 

Amazonu teď bude patřit třeba série filmů s Jamesem Bondem nebo seriál Příběh služebnice. Slavné tituly by měly postupně obohatit nabídku streamovací služby Amazon Prime Video a zázemí MGM zřejmě poslouží jako produkční kapacity pro nový obsah.

„MGM má téměř sto let zkušeností s produkcí výjimečné zábavy a my sdílíme jejich odhodlání přinášet globálnímu publiku širokou nabídku původních filmů a televizních pořadů,“ prohlásil Mike Hopkins, viceprezident Prime Video a Amazon Studios. „Vítáme zaměstnance, tvůrce a talenty MGM v Prime Video a Amazon Studios a těšíme se na spolupráci, která nám umožní poskytovat našim zákazníkům ještě více příležitostí ke kvalitním příběhům,“ dodal.

„MGM stálo u vzniku nejznámějších a kritikou nejoceňovanějších filmů a televizních seriálů minulého století. Těšíme se, že v této tradici budeme pokračovat a společně se skvělým týmem Prime Video a Amazon Studios nabídneme divákům to nejlepší z oblasti zábavy ještě po mnoho dalších let,“ doplnil provozní ředitel MGM Chris Brearton.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).