Hlavní navigace

Amazon v Česku spouští Music Unlimited, konkurenci Spotify. Objednat lze i Echo

Sdílet

Jan Sedlák

Amazon po spuštění lokalizované verze obchodu Amazon.de v Česku pokračuje v rozšiřování služeb. Firma dnes spouští službu Amazon Music Unlimited v 28 nových zemích včetně České republiky. Jde o přímou konkurenci služeb, jako jsou Spotify nebo Apple Music.

Amazon Music Unlimited nabízí třicetidenní trial zdarma. Pak je možné si vybrat mezi třemi tarify. Echo Plan umožňuje hudbu přehrávat pouze na rodině zařízení Amazon Echo a stojí 2,49 eura na měsíc. Individual Plan rozšiřuje možnosti na více zařízení včetně aplikací pro iOS, Android nebo přes webové rozhraní. Cena je 5,99 eura měsíčně. Family Plan pak nabízí poslech pro šest uživatelů za cenu 8,99 eura měsíčně.

Amazon Music nabízí okolo 40 milionů skladeb, předpřipravené playlisty a další tradiční služby. Služba při předplatném neobsahuje reklamy.

Amazon Music je podle některých statistik třetí největší službou svého druhu na světě. Jasnou jedničkou je se zhruba 40 procenty (počet předplatitelů) Spotify následovaný Applem se zhruba 20 procenty. Amazon se pohybuje kolem 12 procent. Zahrnuti v tom jsou předplatitelé Prime Music a Unlimited Music.

Amazon také pro české zákazníky zpřístupnil objednávky přístroje Amazon Echo. Jde o chytrý válec, který lze ovládat hlasovými příkazy skrze digitální asistentku Alexa. Čeština prozatím není podporována a je nutné používat angličtinu. Echo vyjde na 99,99 dolaru a v akci na 79,99 dolaru.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?