Hlavní navigace

Americká Volterra rozjíždí vývoj v Praze. Staví ho zakladatel TCP Cloudu

11. 4. 2018

Sdílet

Jakub Pavlík Autor: TCP Cloud

Zástup vývojových center v Praze podle informací Lupy rozšiřuje další americká společnost. Teprve v roce 2017 založený podnik Volterra sídlící v Kalifornii získal od slavných fondů Khosla Ventures a Mayfield Fund 25 milionů dolarů a jako jednu ze základen si vybral právě Česko.

Inženýrský tým v Praze formuje dosavadní ředitel produktového vývoje v pražské centrále Mirantisu Jakub Pavlík. Mirantis v Praze vývoj rozjel poté, co zhruba za miliardu koupil zdejší firmu TCP Cloud, kterou Pavlík spoluzaložil a působil v ní jako technologický šéf. Pavlík je mimo jiné členem poradního sboru Contrail Systems.

Pavlík si s sebou do nového působiště vzal další lidi ze svého týmu. „V Praze je nás šest a do konce léta se plánujeme dostat na 15 lidí,“ uvádí pro Lupu. Jeho kolega Adam Skotnický už v Mirantisu také není a věnuje se investicím do startupů.

Pavlík nabídku popisuje jako výzvu. Do dobře zainvestované společnosti zároveň nastoupil mezi deseti prvními lidmi, což v případě úspěchu a růstu může představovat jisté benefity.

S nabídkou Pavlíka oslovil zakladatel a výkonný ředitel Volterry Ankur Singla, který působil jako technologický ředitel a viceprezident vývoje v Aruba Networks, ředitel v Juniper Networks nebo jako zakladatel a šéf Contrail Systems.

Volterra má vedle vývoje v Praze také pobočku v Bangalore a centrálu v Kalifornii. Nejedná se o jediný dobře financovaný americký startup, který si pro vývoj zvolil Prahu. Sapho má například téměř 28 milionů dolarů a technická centrála je právě zde. Téměř 74 milionů dolarů pak získalo rovněž americké H2O.ai.

Volterra vyvíjí platformu pro takzvaný edge computing, který spadá do širšího konceptu internetu věcí. Cílem je postavit vysoce škálovatelnou a distribuovanou technologii.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).