Hlavní navigace

Aplikace Můj vlak od Českých drah umožňuje nákup MHD jízdenek v 16 městech

27. 4. 2021

Sdílet

Můj vlak Autor: České dráhy

Mobilní aplikace Můj vlak od Českých drah má novou funkci. V sekci e-shop si lze pořídit jízdenky na MHD v rámci šestnácti tuzemských měst. Učinit tak lze rovněž v informacích o detailu vlaku a ve specifické notifikaci, která vyskočí před příjezdem do cílové stanice. Aplikace také v detailech stanic obsahuje odjezdy návazných spojů MHD a autobusů.

Můj vlák nemá přímé propojení jednotlivých dopravních systémů, pouze připraví správný formát SMS jízdenky. S napojováním na externí subjekty nedávno začala i pražská aplikace PID Lítačka, která ostatním aplikacím nabízí deeplink pro nákupy jízdenek.

“Aplikace připraví SMS zprávu k objednání jízdenky na MHD, tj. sestaví správný tvar podle zvoleného města a typu jízdenky a také předvyplní telefonní číslo. Cestující si pak sám odešle SMS objednávku jízdenky na MHD ze svého telefonu a zhruba do 2 minut obdrží jízdenku na MHD ve formátu SMS zprávy se standardní strukturou. Cena za službu a za jízdenku MHD je cestujícímu následně naúčtována v jeho účtu za telefon. K využití této služby je potřeba mít číslo u českého mobilního operátora a zároveň u něj mít aktivované prémiové služby,” informují České dráhy.

Nákup SMS jízdného funguje v městech Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Cheb, Karlovy Vary, Liberec, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha, Sokolov, Tábor, Ústí nad Labem, Zlín a Otrokovice.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).