Hlavní navigace

Aplikace PID Lítačka má nové funkce, příští rok nabídne i dlouhodobé kupóny

19. 12. 2018

Sdílet

PID Lítačka

V srpnu vydaná mobilní aplikace PID Lítačka, která umožňuje nákup jízdenek pro MHD v Praze a Středočeském kraji, získává nové funkce. Nově je možné aktivovat zakoupenou jízdenku v určitý čas (až 24 hodin předem), nastavení upozornění blížícího se konce platnosti jízdenky, zobrazovat parkovací zóny na mapě Prahy a za parkování je také možné platit.

Mezi další přidané funkce patří zobrazování přesné polohy všech vstupů do stanice metra nebo vyhledávání dopravního plánu.

A bude líp. „V příštím roce bude nově možné si kupovat prostřednictvím aplikace PID Lítačka i dlouhodobé časové kupóny a prokazovat se aplikací při odbavení,“ slibuje pražský primátor Zdeněk Hřib.

K dlouhodobým jízdenkám se uvádí další informace na webu: „Je to plánovaná funkcionalita co nejdříve (a spojení s novým e-shopem PID Lítačka celkově). Musí ale předcházet řádné ověření funkčnosti a dostatečné bezpečnosti systému na krátkodobých jízdenkách, stejně tak jako dovybavení všech kontrolních zařízení pro čtení QR kódů či NFC.“

Podle městské firmy Operátor ICT, která aplikaci PID Lítačka vyvíjí, si jí stáhlo přes 200 tisíc uživatelů a pravidelně ji využívá přes 75 tisíc lidí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 12. 2018 7:07

    Meh (neregistrovaný)

    A co takhle APK ke stazeni mimo Google Play? Zdrojaky? Licence? Nic?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).