Hlavní navigace

Aplikace Wallet od BudgetBakers získala licenci ČNB, napojí se na bankovní API

30. 5. 2019

Sdílet

BudgetBakers

Český fintechový startup BudgetBakers po nedávné investici od Rockaway Capital hlásí další novinku. Jeho aplikace Wallet umožňující správu osobních financí získala licenci od České národní banky. Bude se tak moci napojovat na bankovní API rozhraní. Jde o další pokračování vývoje kolem evropské směrnice PSD2.

„Propojení s bankovním účtem uživatele aplikace nabízela již v minulosti. Licence České národní banky poskytne Wallet možnost napojit se přímo na data v API rozhraní bank, a to pod kontrolou centrální banky. Po souhlasu klienta tak informace o transakcích získá Wallet automaticky přímo od banky, a ne pouze zapojením pomocných aplikací,“ uvádí BudgetBakers.

„Celou iniciativu PSD2 vnímám hlavně jako vstřícný krok evropských institucí k finančním a technologickým inovacím. Banky dosud měly na data o transakcích svých klientů monopol, nyní je budou sdílet s finančně technologickým segmentem, který je hnacím motorem inovací ve finančnictví. Přesně toho chtěla Evropská komise svým nařízením dosáhnout,“ komentuje situaci výkonný ředitel firmy Michal Kratochvíl.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).