Hlavní navigace

Český fintech BudgetBakers získal investici od Rockaway, uvede firemní verzi Wallet

15. 4. 2019

Sdílet

BudgetBakers

Český fintechový startup BudgetBakers získává novou investici od fondu Rockaway Capital. Ten neuvedl, kolik přesně do firmy vložil. BudgetBakers už zaznamenali více kol investování. V roce 2015 získali peníze od StartupYardu a Michala Illicha a v roce 2016 se s necelými osmi miliony korun přidali investoři další.

BudgetBakers vyvíjí aplikaci Wallet, která slouží ke spravování osobních financí jednotlivců a skupin lidí. Dostupná je na webu a pro iOS a Android. S novými penězi chce firma vstoupit také na B2B trh a umožnit správu financí také firmám, podnikatelům a živnostníkům. Má zvládat napojování na bankovní účty, správu cash flow, fakturace a další funkce. Testovací verze přijde na trh v červnu letošního roku.

Mobilní aplikace Wallet podle údajů společnosti zaznamenala přes tři miliony stažení. Produkt má aktuálně přes 300 tisíc aktivních měsíčních uživatelů, přičemž meziroční nárůst je 40 procent. Předplacený Wallet pak meziročně přidává 150 procent. Nejvíce aktivních uživatelů je ve Spojených státech, Rusku a Indonésii. Další silné trhy jsou Indie, Itálie, Česko, Velká Británie a Brazílie.

Rockaway považuje investice do fintechu za strategické. Peníze má v českých projektech Fundlift a ThreatMark a rozvíjí také platební systém Mall Pay.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).