Hlavní navigace

Aukro.cz v tichosti zavedlo multibankingové platební tlačítko od České spořitelny

2. 12. 2019

Sdílet

Česká spořitelna - Platba z účtu Autor: Česká spořitelna

Již několik týdnů se v tichosti vyskytuje, nejspíš v testovacím provozu, multibankovní platební tlačítko České spořitelny, jako jedna z možností placení na největším v Česku působícím internetovém tržišti Aukro.cz.

Multibankovní platební tlačítko Platba z účtu se poprvé objevilo na konci letošního května, coby první platební tlačítko pro internetové platby, které využívá PSD2 API ostatních bank na českém trhu (a možnosti nepřímého platebního příkazu) a cílilo především na e-shopy (částečně možná i coby jistá konkurence velkým platebním branám). Platba z účtu doplňuje starší řešení České spořitelny – platební tlačítko Platba 24, které je součástí všech v Česku působících komerčních platebních bran a přes které se realizuje okolo 70 % (4,7 miliardy korun za rok) všech plateb, které na českém internetu proběhnou skrze platební tlačítka. Celkově skrze platební tlačítka proběhne zhruba 5 % všech internetových plateb na českém internetu.

Spořitelna v květnu službu spustila se zapojením čtyř dalších bankovních domů (Moneta Money Bank, Raiffeisenbank, Československá obchodní banka a Air Bank) a slíbila přidat další do konce roku (podle našich informací se měla připojit ještě Komerční banka a UniCredit Bank). Podle oficiálních stránek projektu ale zatím zůstává u původní konfigurace. Stejně jako u běžných bankovních tlačítek nabízí multibankingové tlačítko oproti běžné platbě převodem z účtu hlavně komfort předvyplněné platby. Aukro je pověstné tím, že zde většina uživatelů pro realizaci platby volí právě platbu bankovním převodem, přidání tlačítka tak může dávat docela zajímavý smysl.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).