Hlavní navigace

Aukro mění šéfa. Největším podílníkem se stává Leverage Technology

18. 5. 2018

Sdílet

Aukro.cz

Aukro.cz v poslední době zažívá divoké období a změny ještě nekončí. Zakladatel společnosti Václav Liška, který ji prodal a pak zase koupil, se stal partnerem fondu Leverage Technology. Ten do Aukra vstoupil koncem loňského roku a získal 15procentní podíl. S připojením Lišky fond navýšil podíl v Aukru na 32 procent a je největším akcionářem.

Mění se také výkonný ředitel. Davida Vychytila, který jde do NetDirectu, nahrazuje Lumír Kunz, jenž zároveň působí jako partner v Leverage.

Aukro v loňském roce přecházelo na nový systém, což doprovázela řada komplikací. Václav Liška v dřívějším rozhovoru pro Lupu uvedl, že chce do pěti let získat 10 procent českého e-commerce trhu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 5. 2018 11:43

  hmm (neregistrovaný)

  Aukro je dávno mrtvé, reálná hodnota je pár tisíc za známou doménu....

 • 18. 5. 2018 14:02

  Menstruuju (neregistrovaný)

  On to ještě někdo používá? A poplatky za prodej stále padlé na hlavu?

  Vím, mohl bych si to zjistit, ale klikat jim tam nebudu. Sorryjako.

 • 19. 5. 2018 2:24

  bez přezdívky

  Dosti pozdě s touto aktualitou.. a hlavně je značně nepřesná.. Liška byl na valné hromadě v lednu 2018 100 % hlasy přítomných odvolán z pozice jednatele Aukro s.r.o. a jeho jediný "vliv" na aukro je nyní skrze podíl ve své společnosti FM Fox s.r.o. Naprosto netuším, odkud bere autor článku info o tom, že se má Liška vliv na Aukro skrze "partnerství s Leverage Technology" (ani v a.s. ani s.r.o.) nemá žádný majetkový podíl.. tak jestli to partnerství je založené na tom, "že se kluci dohodli".. tak možná..

  já to vidím ale úplně jinak (ty změny). Přerod Aukra se zkrátka nepovedl, zainteresovaným došla trpělivost a Liška vlastnil jen cca 1/6 podílů (nebo něco tak minoritního).. prodeje upadaly, prodejci i kupující se vztekali, navíc Aukro si vzalo cca 40 mil úvěr od bank, za který se všichni zúčastnění zaručili. a ono po 4 měsících STALE NIC.. takže na valné hromadě Lišku odvolali. Možná to bylo po vzájemné dohodě, kdo ví..

  zajímavější jsou však ZASADNI NOVE ZMENY, které aukro začíná oznamovat od nějakého přelomu dubna/května.. nejprve omezí vrácení provize v případě nedokončení obchodu na absurdních pouze 90 % (místo zcela samozřejmých 100 %).. poté se začne znovu "navážet do prodejců" s novými pravidly a požadavky na HTTPS protokol pro všechny obrázky uložené na externích serverech mimo aukro a jako JEDINE "inteligentní" vysvětlení podá toto ".. je to z toho důvodu, že kupující v případě chybějícího zabezpečeného HTTPS protokolu mohou mít OBAVY z návštěvy dané stránky". (Jako kdyby snad HTTPS suplovalo funkci antiviru či worm-free website).. aby toho nebylo málo, tak přidají zcela absurdní požadavek, že všechny fotografie MUSI BYT ve stylu "PRODUCT PLACEMENT" na bílém pozadí, není dovoleno jakékoliv pozadí, popisky, loga atd na fotografiích atd..

  proč to zminuji.. přesně tyto dva poslední body ohledně HTTPS a upravy fotek zavedlo Allegro před několika měsíci a zatímco Aukro je totálně v pr--deli, co se týče pozice na českém inzertním trhu (byl zde o tom článek), tak Allegro v Polsku okupuje přes 90 % trhu. ti si tyto autokratické restrikce mohou dovolit.. v této souvislosti mě napadá, zdali se nááááhodou Allegro nepokouší o zpětný vstup na trh v CR a proto Aukro zavádí tyto totálně nesmyslné novinky..

  BTW.. pod tlakem prodejců Aukro kapitulovalo ohledně změny vrácení provize a během jediného měsíce ji opět vrátilo zpět na 100 % v případě nedokončení obchodu.. to vás pak nutí se zamyslet, co tam proboha mají za totální k-- koty!, že vymýšlí takové kraviny a nejsou schopni domyslet důsledků..

 • 19. 5. 2018 2:29

  bez přezdívky

  máte naprostou pravdu.. Naprosto bez většího povšimnutí (i mezi obřími prodejci) prošla novinka, kdy maximální provize z uskutečného obchodu se snad po 10 letech najednou zvedla z 500 kč na 1159 kč.. a to mnohé prodejce opravdu při vyúčtování totálně dostalo, protože Aukro je o tom nikterak předem neinformovalo v nějakém newsletteru, emailu atd..

  samozřejmě, úhel pohledu z jejich strany bude takový, že při zalogování každý souhlasí s OP (vč. příloh asi 50 stran textu..)..

  hypotetická situace: jak by kdo vnímal situaci, kdy opravdu si někdo (padlý na hlavu) dá práci při každém přihlášení opět přečíst všech 50 str dokumentace (cca 50-70 min čtení).. ale Aukro během té doby udělá novou verzi OP (dotyčný má stále před sebou verzi hodinu starou) .. a pokračuje v plném vědomí toho, že s OP je obeznámen .. :)

  je to pochopitelně absurdní představa požadovat po komkoliv při jakémkoliv loginu si znovu číst desítky stran podmínek a plně doufám, že v případě nějakého soudního sporu to soud hodí Aukru na hlavu s tím, že podobné jednání NELZE od uživatelů očekávat.. namísto toho by Aukro při každém přihlášení mělo pouze "červeně" zobrazit příp. změny oproti minulé verzi.

 • 18. 5. 2018 13:16

  king014 (neregistrovaný)

  Bohužel Aukro je stále téměř nefunkční, místo výkonného ředitele by to chtělo se zaměřit na výkon vyhledávání

 • 19. 5. 2018 2:32

  bez přezdívky

  Zapomněl jsem v příspěvku dodat ještě další zajímavou informaci: na dané valné hromadě bylo zároveň všemi spoluvlastníky Aukro s.r.o. odsouhlaseno, aby si společnost vzala kontokorektní úvěr, za nějž všichni zúčastnění ručí svými obchodními podíly..

  všimněte si těch souvislostí: v létě 2017 si Aukro bere úvěr 40 mil Kč.. a o půl roku později si bere tak velký kontokorent, že jej musí schválit valná hromada, neboť samotné Aukro NEMA a NEDISPONUJE dostatečným majetkem a aktivy pro zajištěné kontokorentního úvěru.. = jinými slovy, jsou finančně totálně na dně.. :)

 • 19. 5. 2018 11:30

  bez přezdívky

  Nevím, co vás jako "mělo pobavit".. zaprvé na Aukru nemáte žádný archiv obchodních podmínek, abyste si mohl zpětně k určitému datu vytáhnout dané podmínky a argumentovat jimi.

  a za druhé, já popisuji naprosto možnou (byt hypotetickou) situaci, kdy se někdo přihlásí, rychle omrkne při přihlášení ty hlavní body, co ho ze smlouvy zajímají .. a jde vystavovat. U většiho prodejce to může být práce na celý den.. ale Aukro během jeho přihlášení aktualizuje OP na novou verzi a co ted? Je absurdni, aby onen prodejce nějak zkoušel argumentovat jakousi "otevřenou session" za starých podmínek.. a na druhou stranu neexistuje žádné "prázdné okno", kdy na Aukru nikdo nic neprodává nebo nevystavuje - i v noci tam někteří opakují či zadávají aukce

  toto bylo předmětem mé úvahy a ne to, jestli na OP máte datum či ne. Ještě musíte v případě sporu prokázat, že ony OP, které držíte v ruce, mají skutečné "to datum", co je na nich uvedeno. Protože jak jedna tak i druhá strana má v případě dokazování v technické rovině naprosto snadné to datum upravit, jak se jim hodí.

 • 20. 5. 2018 19:42

  bez přezdívky

  Aukra zadna skoda neni. Spolecnost, ktera ani 10 mesicu po vydani "noveho" Aukra neni schopna rozchodit Vyhledavac (o dalsich funkcich ani nemluve) , nema na trhu aukcnich serveru co delat. Kdyz pominu naprosto arogantni zachazeni se zakazniky, diletantskou praci programatoru, kteri si opet ze samotnych uzivatelu delaji testery, a s kazdym novym nasazenim opet zanesou nove, pripadne jiz jednou opravene chyby, tak nejhorsi je samotne vedeni, ktere zjevne nema zadnou strategii a predstavu, kam Aukro vlastne smerovat. Zminene nedavne zmeny jsou jen tresnickou na dortu. To ze se vam pri placeni nabizi k zaplaceni i predmety, ktere jste vydrazili pred rokem a davno uz jsou zaplacene, nebo ze vam Aukro samo od sebe prepisuje prihozy.....nelze si nevzpomenout i na nedavnou kulisarnu, kdy nebozi zakaznici prihazovali na jine predmety, nez ty, ktere videli na obrazovce...nebo ze stale nefunguje vyhledavani spolecne s filtrovanim. Obecne cely Aukro tym pusobi navenek jako zoufala parta amateru, ktera si ukousla prilis velke sousto. Samotne sponzorovani hokejoveho tymu asi take mnoho novych zakazniku neprinese a financni situaci prilis nevylepsi. Bohuzel se obavam, ze ani zpetny prodej zpet do polskych rukou uz zadnou spasu neprinese, protoze renome Aukra spadlo pod unosnou hranici a kdo mohl, uz odesel jinam. Zbyla jen smutna a nestastna skupina velkych zakazniku, kteri za ta leta vytvorili obrovske mnozstvi aukci, ktere jsou momentalne nepremigrovatelne jinam. A soucasny https problém je jen důsledkem nenazranosti Aukra, ktere odmitalo poskytovat rozumny počet obrazku zdarma a u tech zadarmo alespoň orezalo rozliseni. Takze to, ze Liska byl odejit, je sice hezke, ale zjevne to kyzene zmeny neprineslo. A neprinesou je bohuzel ani pripadne financni injekce do stavajiciho systemu. Ten je navrzen tak spatne (opet ponechavam stranou naprosto tristni UI), ze prace s nim je otazkou neustalych restartu. Staci si vyzkouset vyhledavani nekolika po sobe jdoucich retezcu. Prvni slovo to jeste da, ale s kazdou dalsi zmenou vyhledavaciho retezce se system zacne varit, pismenka naskakovat s nekolika vterinovou prodlevou, az to uzivatel musi vzdat a vratit se k osvedcenemu vypnuti/zapnuti. A to tu jeste nezminuju prohlizece a univerzalni rady Aukro tymu, ktere zahrnuji vymazani cache, mezipameti a pouziti posledni verze prohlizece. Toto vse s kazdym novym nasazenim systemu, tedy zhruba kazdy druhy den. Tohle se dlouhodobe opravdu neda a proto je Aukro tam kde je.

 • 21. 5. 2018 8:45

  fd (neregistrovaný)

  Pokud je mi znamo, tak jednostranne zmeny smluv na tento zpusob bez prokazatelneho informovani protistrany jsou jiz par let nezakonne a tudiz neplatne, a pokud by nekdo takove penize uctoval, tak se dokonce stava pachatelem hned nekolika trestnych cinu (a pozor, tresne stihana muze byt jiz par let i firma).

 • 20. 5. 2018 11:47

  je to tak (neregistrovaný)

  ...byl jsem dlouho na polském "Alegro" a po vzniku Aukra jsem hned přešel k ně,u. Z počátku dobrý, později jak už je zde uváděno - jen k horšímu. No a ty poslední "opatření" to byla tečka. Skončil jsem a vesele (úspěšně) prodávám na Sbazaru. Bez problémů a poplatků.
  Aukra je škoda.

 • 19. 5. 2018 8:43

  Bez přezdívky

  Nechápu jak si Aukro představuje že tam budou lidé nakupovat, když bez náhrady zrušili RSS a dokonce i RSS pro výsledky hledání.

  Největší devizou Aukra tedy zůstává program na ochranu kupujících - který funguje. Ale začíná to být málo...

 • 14. 6. 2018 19:22

  doktor (neregistrovaný)

  při menstruaci se nesmí klikat?

  mimochodem aukro stojí za houby už od doby, co udělali nový design:

  1: nefunguje používání hvězdičky v hledání (kosmeti*)
  2: načítá se pomalu, někde nedoběhne, je nutné manuální načítat stránku
  3. nejde hledat ani s použitím závorek toaletní paprí ( dvojvrstvý trojvrstvý )
  4. stále poplatky 5%+
  5. bugy v interface a hledání, nelze kombinovat parametry v některých kategoriích (v některých to opravili, ale někde to stále je nepoužitelné). Pokud chci z kategorie notebooků, aby uměl podsvícení –> OK, pokud ale k tomu přidám bluetooth, výsledkem je prádzný seznam

  HLAVNĚ ŽE SE JIM TAM NAČÍTAJÍ EXTERNÍ SKRIPTY GRAVITYRD-SERVICES.COM (nějaký online SEO), tekovýhle bordel tam nebyl dřív (nepočítám evergreen gemius.pl a adocean.pl

  žřejmě to pohřbili dilentantší programátoři a manageři

 • 22. 1. 2019 10:42

  Bety (neregistrovaný)

  Byla jsem na Aukru mnoho let od roku 2002 a nepamatuji, že by to tam někdy šlapalo bez problémů. Bývala lepší a horší období, ale člověk si vlastně nikdy nemohl být ničím jist, úspěch transakce byl vždycky tak trochu sázka do loterie. Nevím, jak to tam vypadá teď, už pár let mě Aukro nezajímá, dřív to byla tak trochu srdeční záležitost, bývaly tam i prima diskuse, člověk poznal fajn lidi, ale potom fórum zrušili, protože neunesli tu neustálou nálož stížností a hlášení problémů, a člověka to prostě po nějaké době přestane bavit, když to nefunguje, když má jako platící klient pocit, že otravuje, když se dožaduje toho, za co zaplatil (myslím služby Aukra)... Takže pro mě osobně je už Aukro v propadlišti dějin.

 • 19. 5. 2018 8:40

  Bez přezdívky

  Každá smlouva/podmínky musí mít samozřejmě uvedeno j jakému datu je vydaná.
  Ale díky, pobavilo:)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).