Hlavní navigace

Avast na ČVUT otevírá výzkumnou laboratoř pro AI, dá do ní milion dolarů

6. 11. 2019

Sdílet

Nové pražské sídlo Avastu Autor: Erste Group Immorent

Avast na Fakultě elektrotechnické ČVUT otevírá výzkumnou laboratoř zaměřenou na strojové učení a umělou inteligenci. Je umístěna v budově univerzity na Karlově náměstí, nese název Avast AI and Cybersecurity Laboratory (AAICL) a Avast do ní chce v následujících pěti letech vložit jeden milion dolarů.

Škola chce tyto peníze využít na výzkum v AI/ML, získávání nových talentů a posilovat pozici ve zkoumané oblasti. AAICL na plný úvazek zaměstná tři výzkumníky a až deset doktorandů z FEL ČVUT.

Avast také poskytne data o kybernetických hrozbách z více než 400 milionů zařízení a bude poskytovat vlastní znalosti. Cílem laboratoře má být mimo jiné publikovat výzkumné výsledky z aplikování AI/ML na odhalování kybernetických hrozeb a také vylepšení detekčního enginu Avastu.

Avast už s ČVUT na několika projektech pracoval. Jde například o objevení botnetu Geost, který napadal bankovní klienty v Rusku. Také se dělalo na výzkumu Aposematu zaměřeného na IoT zařízení.

Novým technologickým ředitelem Avastu je navíc Michal Pěchouček, který zároveň působí jako profesor na ČVUT a má propojit akademický sektor se soukromým tak, jako je to běžné na západě.

Avast také v Praze otevřel IoT Lab:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).