Hlavní navigace

Avast na ČVUT otevírá výzkumnou laboratoř pro AI, dá do ní milion dolarů

Sdílet

Jan Sedlák 6. 11. 2019

Avast na Fakultě elektrotechnické ČVUT otevírá výzkumnou laboratoř zaměřenou na strojové učení a umělou inteligenci. Je umístěna v budově univerzity na Karlově náměstí, nese název Avast AI and Cybersecurity Laboratory (AAICL) a Avast do ní chce v následujících pěti letech vložit jeden milion dolarů.

Škola chce tyto peníze využít na výzkum v AI/ML, získávání nových talentů a posilovat pozici ve zkoumané oblasti. AAICL na plný úvazek zaměstná tři výzkumníky a až deset doktorandů z FEL ČVUT.

Avast také poskytne data o kybernetických hrozbách z více než 400 milionů zařízení a bude poskytovat vlastní znalosti. Cílem laboratoře má být mimo jiné publikovat výzkumné výsledky z aplikování AI/ML na odhalování kybernetických hrozeb a také vylepšení detekčního enginu Avastu.

Avast už s ČVUT na několika projektech pracoval. Jde například o objevení botnetu Geost, který napadal bankovní klienty v Rusku. Také se dělalo na výzkumu Aposematu zaměřeného na IoT zařízení.

Novým technologickým ředitelem Avastu je navíc Michal Pěchouček, který zároveň působí jako profesor na ČVUT a má propojit akademický sektor se soukromým tak, jako je to běžné na západě.

Avast také v Praze otevřel IoT Lab:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.