Hlavní navigace

Avast se po koupi AVG stal světovou dvojkou. Utržil 714 milionů dolarů

18. 5. 2017

Sdílet

Pokračující integrace týmů a technologií, které přišly po převzetí konkurence a k tomu tlak na inovace. Plány Avastu nejsou nijak překvapivé, ale jsou celkem logické.

„Když se podíváte na finanční výsledky Avastu za posledních pět let, uvidíte nejsilnější růst v našem oboru podnikání,“ tvrdí šéf firmy Vince Steckler s tím, že integrace jede rychleji, než sami čekali. 

V číslech se Avast pochlubil loňskými tržbami ve výši 714 milionů se ziskem před zdaněním a odpisy 353 milionů dolarů. Celkem si software české firmy zatím nainstalovalo 440 milionů uživatelů po celém světě. Avast spolu s AVG také předložili celkem 246 patentových žádostí. Z toho jich v prvním čtvrtletí roku 2017 bylo sedm.

Firma chce výrazněji zapojit technologii strojového učení nové generace. „Chceme dál vytvářet takové inovace, které za pomoci umělé inteligence zastaví hrozby v reálném čase, jako se to povedlo třeba minulý pátek zablokováním WannaCry,“ upřesňuje Steckler.

V rámci vlajkových antivirových řešení Avast a AVG přibude se také má objevit nová funkce, která zabrání hackerům špehovat uživatele přes webové kamery. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).