Hlavní navigace

Avast vydal webový prohlížeč pro iOS, má 35 milionů uživatelů

18. 11. 2020

Sdílet

Avast - logo Autor: Avast

Webový prohlížeč Avast Secure Browser po několika letech na Windows a pár měsících na Androidu zamířil také na iOS. Ke stažení je zdarma na App Store pro zařízení s iOS 13 a vyšším. Software běží na jádře Chromium.

Česká společnost uvádí, že její prohlížeč už používá kolem 35 milionů lidí a že do budoucna má integrovat další služby pro zabezpečení a ochranu údajů, které “přesahují nabídku jiných prohlížečů.”

Avastu se mimo jiné daří své aplikace včetně prohlížeče rozšiřovat pomocí cross-sellu a upsellu, typicky skrze přibalování k dalším aplikacím. A to nejen těm svým, ale i v rámci instalace programů od jiných výrobců. V případě browseru je obchodní model postavený na prodeji placené VPN.

Verze Avast Secure Browseru pro iOS je součástí aktualizace pod názvem Rainier. “Uživatelé Avast Secure Browser prostřednictvím svého Avast účtu jednoduše synchronizovat historii prohlížení a záložky mezi jednotlivými platformami. Funkce synchronizace napříč platformami funguje na desktopových i mobilních zařízeních a využívá end-to-end šifrování, aby veškerou komunikaci během synchronizace zabezpečila před třetími stranami,” uvádí firma.

Šifrování se řeší pomocí AES-256 a TLS/SSL pro přenosovou vrstvu. Dále jsou k dispozici VPN, šifrované úložiště médií, zabudovaný adblock, režimy soukromí a zabezpečení a protisledovací technologie, které zabraňují webovým stránkám, inzerentům a dalším webovým službám sledovat online aktivity uživatele.

Avast svůj prohlížeč rozvíjí i pomocí akvizic zahraničních startupů Emerald Cactus Ventures (Tenta) a TrackOFF, díky kterým získal mobilní prohlížeč a protisledovací technologie.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).