Hlavní navigace

Avastu výrazně narostly tržby i zisk, pomáhají i legislativa a úniky dat

22. 8. 2018

Sdílet

Nové pražské sídlo Avastu Autor: Erste Group Immorent

Český Avast poprvé od letošního vstupu na burzu v Londýně oznámil finanční výsledky. Jsou za první pololetí 2018, tedy do konce letošního června.

Očištěné tržby meziročně narostly o 8,5 procenta na 394,3 milionu dolarů. Očištěný zisk EBIDTA si meziročně připsal 10,6 procenta a činí 222,1 milionu dolarů. Marže EBIDTA rostla o 55,1 procenta. Firma očekává, že hodnoty ještě vylepší.

„Za posledních šest měsíců došlo k pozitivnímu vývoji na globálním trhu digitální bezpečnosti. V důsledku nové legislativy a četných případů úniku dat vzrostly obavy o ochranu soukromí a koncoví uživatelé i firemní zákazníci se adekvátně tomu více zaměřili na zabezpečení a celosvětově tak jejich výdaje zaznamenávají dvouciferný růst,“ pochvaluje si výkonný ředitel Avastu Vincent Steckler.

Hlavní část finančních výsledků Avastu tvoří spotřební počítačový byznys, kde tržby meziročně narostly o 12,6 procenta na 281 milionů dolarů. „V našem hlavním byznysu […] jsme zaznamenali růst v oblasti předplatného, což zlepšuje předvídatelnost našich budoucích příjmů a přináší další prodejní možnosti a příležitosti,“ dodává Steckler.

Avast také chce více vytěžit ze zabezpečení chytrých prvků v domácnostech. I proto nedávno oznámil akvizici vývojářské společnosti INLOOPX, která se zaměří i na internet věcí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).