Hlavní navigace

Barrandov, Seznam a Prima budou v DVB-T2 ve vysokém rozlišení

24. 4. 2019

Sdílet

DVB-T2 ověřeno Autor: Seznam

27. listopadu 2019 začne přechod na vysílací standard pozemního televizního vysílání DVB-T2. První v pořadí bude oblast Prahy a středních Čech, konkrétně se bude vypínat DVB-T síť České televize ze žižkovského vysílače a Cukráku. České Radiokomunikace dnes na tiskové konferenci k přechodu na DVB-T2 přidaly některé podrobnosti.

Podle březnového průzkumu zadaného Ministerstvem průmyslu a obchodu očekává téměř polovina diváků, že v DVB-T2 budou programy v HD kvalitě. Česká televize už vysílá v nativním vysokém rozlišení 1920×1080p v přechodové síti a ve Full HD bude vysílat i ve své finální síti. Ale jak to bude se soukromými stanicemi?

Podle Českých Radiokomunikací budou „ve vysoké kvalitě“ vysílat kanály Barrandova, Primy a Seznamu. Tiskové podklady upřesňují, že půjde o rozlišení 1440×1080p. Kromě toho má pozemní televizní vysílání v DVB-T2 nabídnout „řadu interaktivních služeb“, jako příklad České Radiokomunikace uvádějí zpožděné přehrávání nebo přístup do televizních archivů.

„Data nám ukazují, že se povedlo k lidem doručit informaci o tom, že k přechodu na DVB-T2 dojde. A že nyní je potřeba soustředit se na detailnější informace o situaci v jednotlivých regionech, aby diváci věděli, kdy se právě jich bude změna týkat. To je náš hlavní cíl,“ uvedl generální ředitel Českých Radiokomunikací Vít Vážan

„Řada soukromých televizí bude vysílat v HD nebo téměř HD formátu. Po dokončení přechodu bude obsah v síti Českých Radiokomunikací bezplatný,“ zdůraznil Vážan.

Časový harmonogram přechodu na DVB-T2 a další podrobnosti přineseme v zítřejším článku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).