Hlavní navigace

Barta a spol. sypou peníze do zemědělského IoT projektu Agdata.cz

Sdílet

Jan Sedlák 19. 12. 2018
Agdata

Trio Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý z Pale Fire Capital hlásí další letošní investici. Tentokrát si vybrali projekt Agdata.cz, do kterého vkládají nespecifikovanou částku. Vedle CleverFarm jde o další český projekt, který pomáhá s digitalizací zemědělství.

Agdata se v zemědělství dá využít v několika oblastech. „První je řízení podniku jako celku, kde pomáhá především s různými typy evidence. Druhou je sledování a zabezpečení zemědělské techniky pomocí speciálních čipů, kde kromě přehledu pomocí GPS jednotek nad konkrétním místem techniky jsou např. i automaticky zaznamenávány polní a luční práce. Třetí oblastí je vytvoření mapy, na které je přehledně vidět, co se pěstuje např. za plodiny. Za pomoci senzorů je možné sledovat třeba i vlhkostní a teplotní poměry půdy a porostu. Další oblast se týká zvířat. Díky čipům má farmář ihned dokonalý přehled, kde se jeho stádo nachází, a může tak zareagovat na případné nepříznivé vlivy. Poslední sférou je řízení lidí na farmě, kde lze systém využít např. k mzdové agendě pomocí jednotek pro sledování přítomnosti zaměstnanců na pracovišti,“ vysvětluje firma.

Agdata nabízí webovou a mobilní aplikaci a vedle toho dodává také několik druhů senzorů. Dává do nich klasické SIM karty od T-Mobilu, případně Vodafonu. Půdní čipy či senzory na stroje mohou sbírat data a odesílat je do systému.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.