Hlavní navigace

Barta, Šenkypl a Holý investují desítky milionů do českých Roivenue

13. 9. 2018

Sdílet

Roivenue

Trojice Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý, kteří prodali například ePojištění.cz, skrze investiční fond Pale Fire Capital investují 15 milionů korun do české firmy Roivenue. Investoři zároveň získávají opci na investici dalších 40 milionů v případě plnění stanovených obratů. Pale Fire v Roivenue získal minoritní podíl.

Roivenue se snaží řešit to, že řada firem neumí spočítat skutečnou návratnost investic do marketingu. Cloudový software využívá strojové učení a navrhuje, jak rozdělovat marketingové rozpočty pro lepší návratnost. Využívají se statistické metody, jako třeba atribuční modelování.

„S podobnou nabídkou přicházejí nově firmy jako Google nebo SAP, jejich řešení jsou však příliš robustní, uzavřená a v neposlední řadě protěžují vlastní kanály. Roivenue je transparentní,“ uvádí firma.

„V internetovém byznyse se pohybuji bezmála dvacet let a vidím, že hlavní roli v dalším rozvoji e-commerce scény bude hrát schopnost analyzovat data a na jejich základě dělat rozhodnutí a automatizovat. Právě proto investujeme do Roivenue,“ vysvětluje Barta s tím, že Roivenue má potenciál uspět na zahraničních trzích.

Produkt už využívají tuzemští hráči jako Slevomat, Kytary.cz nebo Notino, z mezinárodních jmen pak operátor Orange nebo Pandora. Roivenue díky investici letos chystá expanzi do Velké Británie, příští rok pak do Nizozemska a Německa.

Pale Fire Capital drží podíly ve firmách jako Semantic Visions, Poptávej.cz, Toprecepty.cz nebo Neogenia, která stojí za Mobilním rozhlasem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).