Hlavní navigace

BBC chystá vlastního hlasového asistenta, bude rozumět Britům

29. 8. 2019

Sdílet

BBC News Autor: BBC

Interní tým vývojářů v britské veřejnoprávní BBC připravuje hlasového asistenta, který se stane součástí různých aplikací. Podobně jako Siri nebo Alexa bude reagovat na pokyny uživatelů. Pracovní jméno vyvíjené technologie je Beeb, což je zlidovělé označení BBC.

Funkce hlasového asistenta se má v průběhu příštího roku objevit na webu BBC, ve videoarchivu iPlayer nebo v aplikacích na chytrých televizorech. Vlastní hardware BBC momentálně nechystá. Britským médiím zatím neodpověděla ani na to, jak bude dotazy uživatelů zpracovávat, aby nedošlo k podobným problémům se soukromím jako u jiných platforem, kde vzorky nahrávek poslouchali najatí externí spolupracovníci.

Okruh funkcí asistenta bude ale omezený jen na služby související s BBC, například hledání pořadů v programu nebo jejich spouštění z archivu. Jednou z výhod má být, že coby čistě britská služba rozpozná různé přízvuky a nářečí typické pro různé oblasti Spojeného království. BBC proto do testování zapojila své zaměstnance ze všech koutů země.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).